07:27 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Vahejuhtumid
lühendatud link
Seefeldi dopinguskandaal (11)
10310

Austria suusakoondise norralasest peatreener teatas reedel ametist lahkumisest dopinguskandaali tõttu, millesse on segatud kaks dopingu tarvitamise üles tunnistanud Austria koondise suusatajat.

TALLINN, 1. märts — Sputnik. "Ma ei suuda ennast enam motiveerida, kui sellised asjad juhtuvad," ütles  Austria suusakoondise norralasest peatreener Trond Nystad Norra raadio- ja telekanalile NRK, vahendas Pealinn viitega BNS-le. 

"Kui ma oleksin seda ette näinud, siis ma poleks seda töökohta võtnud," sõnas ta. Nystad asus Austria koondise peatreeneri ametisse aastal 2016.

"Need kaks poissi on teinud midagi täiesti ebaseaduslikku," ütles Nystad. "Näha sellest järsku videot, see tekitas minus halva tunde," lisas ta.

Markus Gandler Austria suusaliidust sõnas intervjuus rahvusringhäälingule ORF, et politsei pidas kolmapäeval kinni Austria suusatajad Dominik Baldaufi ja Max Hauke, kes on nüüdseks vabastatud.

Tammjärv: veredoping sai alguse jutuajamisest Alaveriga >>

Saksamaal Erfurtis baseerunud võrgustikku kahtlustatakse veredopingu tegemises tippsportlastele, et parandada nende sooritust rahvusvahelistel võistlustel ning teenida sellelt ebaseaduslikku kasumit.

Seefeldis peeti kolmapäeval dopingukahtlusega kinni viis sportlast - kaks eestlast, kaks austerlast ja üks kasahh, teatas Austria föderaalne kriminaalpolitsei.

Ühtekokku on kinnipeetuid üheksa ja läbiotsimisi korraldati 16 paigas, neist üheksa Erfurdis. Politsei sõnul oli operatsiooni nimi Aadrilaskmine.

Saksa prokuratuur märkis, et politsei alustas tegevust Austria murdmaasuusataja Johannes Dürri jaanuarikuise ülestunnistuste peale Saksa televisioonis.

Ööl vastu 1. märtsi vabanesid Austria politsei kinnipidamise alt Eesti murdmaasuusatajad Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu, kes viidi kinnipidamisasutusse 27. veebruaril otse Seefeldi MMi-lt, loetud minutid enne starti asumist. Mehed tunnistasid oma süüd, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kahel eestlasest suusatajal lasub dopingukahtlus >>

Eesti Suusaliit (ESL) mõistis Tammjärve ja Veerpalu tegevuse hukka. "Eesti Suusaliit peab kahetsusväärselt tõdema, et Eesti suusasportlased Tammjärv ja Veerpalu on dopingu tarvitamises kinnitanud oma süüd treener Anti Saarepuule. Dopingu tarvitamisele ei ole mitte mingisugust õigustust," teatas Suusaliit pressiteate vahendusel.

Dopingukahtlustuse saanud suusatajad jäävad vahi alla, illustreeriv foto
© Sputnik / Валерий Мельников

Eesti suusataja Karel Tammjärv tunnistas, et tema ja Andreas Veerpalu kasutasid veredopingut. Tammjärv alustas 2016. aasta suvel pärast jutuajamist Mati Alaveriga, kes andis kontakti, öeldes et "kui tahad kiiremini suusatama hakata, on see võimalus", vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Tammjärv rääkis pressikonverentsil, et endine Eesti suusakoondise peatreener Mati Alaver suunas ta Saksamaa arsti juurde. "Mina võtsin vastu selle otsuse, et tahan saada abi veredopingu näol," vahensas Pealinn tema sõnu.

Mati Alaver tunnistas meediale, et andis Tammjärvele Saksa dopinguarsti kontakti, kuid ei kommenteerinud isa ja poja Veerpalude seotust teemaga.

Teema:
Seefeldi dopinguskandaal (11)

Samal teemal

Kristina Šmigun-Vähi vabanes dopingukahtlusest
Venemaa skandaal pole kaugeltki ainus
Igati oksandroloon: Lätis läks lendu dopingubumerang

Peamised teemad