23:52 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Vahejuhtumid
lühendatud link
Riigipöördekatse Venezuelas (33)
14910

Vene prankerid Vladimir Kuznetsov (Vovan) ja Aleksei Stoljarov (Lexus) pidasid Šveitsi presidendi Ueli Maureri nimel läbirääkimisi Venezuela opositsioonijuhi Juan Guaidoga. 

TALLINN, 14. märts – Sputnik."Maurer" tegi ettepaneku blokeerida Venezuela riigipea Nicolas Maduro miljoneid, mis asuvad väidetavalt Šveitsi pangas "Lexus Vovanialle" ja seejärel üle kanda raha üle Guaido isiklikule kontole. "Šveitsi president" rõhutas ka, et opositsioonijuhil kui "riigipeal" on õigus neid vahendeid käsutada, vahendab RIA Novosti.

Слева направо: пранкеры Лексус (Алексей Столяров) и Вован (Владимир Кузнецов)
© Sputnik / Александр Полегенько
Prankerid Vovan ja Lexus

Opositsioonijuht tänas vestluspartnerit mitte ainult enda, vaid ka Venezuela rahva nimel, ning andis nõusoleku saata rahaliste vahendite blokeerimise taotlus.

"Rõõmus Guaido teatab kohe ajakirjandusele, et ta rääkis äsja Maureriga Maduro valitsuse kontode blokeerimise teemal. Loomulikult eitavad tõelised Šveitsi võimud neid väiteid," ütlesid prankerid kommentaaris Sputnik Mundole.

Riigipöördekatse Venezuelas

Jaanuaris algas kogu riigis protestidelaine praeguse presidendi Nicolas Maduro vastu, kes taasvaliti riigipeaks eelmise aasta märtsis. 23. jaanuaril kuulutas parlamendi spiiker Juan Guaido end "ajutise valitsuse ajutiseks riigipeaks". Seda sammu toetas USA ja mitmed teisedki riigid. Nad nõudsid, et Maduro ei lubaks opositsiooni vastu jõudu kasutada.

Eesti tunnustab Juan Guaidód Venezuela Bolívari Vabariigi ajutise presidendina >>

24. jaanuaril lahkus enamik Ameerika diplomaate ja saatkonna töötajaid Venezuelast. Pompeo ütles, et Washington ei tunnista enam Maduro juhitavat valitsust, kes omakorda teatas diplomaatiliste suhete katkestamisest Ameerika Ühendriikidega.

Ameerika Ühendriigid kehtestasid sanktsioonid Venezuela riigifirma PDVSA vastu. Firma varad ja seitsme miljardi dollarit on USA jurisdiktsioonis blokeeritud.

Venezuela praegust liidrit toetavad nii Venemaa kui ka Mehhiko, Hiina, Türgi ja Indoneesia. Moskva nimetas Guaido "presidendistaatust" olematuks.

Teema:
Riigipöördekatse Venezuelas (33)

Samal teemal

Riigipöördekatse Venezuelas
Tagid:
Nicolás Maduro, Sveits, värviline revolutsioon, Venezuela

Peamised teemad