00:01 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Vahejuhtumid
lühendatud link
Rainer Vakra plagiaat (5)
7110

Tallinna Ülikooli akadeemiline komisjon tunnistas poliitik Rainer Vakra lõputöö suures osas plagiaadiks ning teeb ettepaneku Vakra diplomi tühistamiseks.

TALLINN, 15. märts — Sputnik. TLÜ õppeprorektor Priit Reiska ütles ajakirjanikele, et akadeemiline komisjon tunnistas Rainer Vakra töö suures ulatuses plagiaadiks ning otsustas teha ülikoolile ettepaneku Vakra diplomi tühistamiseks, vahendas Pealinn viitega BNS-le. Ta lisas, et Vakral on võimalik otsus edasi kaevata.

Депутат Рийгикогу Райнер Вакра
© Sputnik / Денис Пастухов
Rainer Vakra

Advokaadibüroo õiguslikule hinnangule viidates sõnas Reiska, et otsus ei tähenda automaatselt Vakra magistrikraadi tühistamist.

Reiska sõnul on tegemist juriidilise küsimusega ning selle arutamine oleks Eesti õigusruumis pretsedent.

Veebruaris leidis Tallinna Ülikooli akadeemiline komisjon Vakra lõputööst viideteta kattuvusi Säästva Eesti Instituudi samal aastal koostatud aruannetega ning algatas menetluse töö plagiaadiks tunnistamiseks.

Rainer Vakra: ausõna, minu väitekiri ei ole plagiaat >>

Akadeemilisse komisjoni kuuluvad Mart Abel, Tõnu Laas, Tobias Ley, Daniele Monticelli, Kristjan Port, Ellu Saar ja Merike Sisask.

Ajaleht Eesti Ekspress kirjutas, et poliitik Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liikme Rainer Vakra 2002. aastal Tallinna Pedagoogikaülikoolis kaitstud lõputöö "Pakendijäätmete kogumis- ja taaskasutussüsteemi ettevalmistamine Tartus" on plagiaat, selle töö kaitsmise alusel väljastati Vakrale kõrghariduse diplom keskkonnakorralduse erialal.

Poliitik eitab oma süüd kategooriliselt, vahendas Sputnik Eesti varem.

"Omandades 17 aastat tagasi oma esimest kõrgharidust, osalesin lõputöö raames Tartu pakendikogumise pilootprojektis. Üks selle projekti eestvedajaid oli minu lõputöö juhendaja, kellega lõputööd kirjutades tihedalt suhtlesin, ning kes edastas mulle töö koostamist toetavaid materjale ja soovitusi," kirjutas Vakra oma Facebooki kontol

"Kirjutasin oma diplomitöö heauskselt, kasutades seejuures ka juhendaja poolt mulle edastatud toona avaldamata ja projektis osalejate ühistööna loodud materjale. Samuti pidasin silmas mulle teadaolevaid diplomitööle ja selle koostamisele kehtestatud reegleid," seisab postituses.

Nagu enamik Eesti kõrgkoole, kasutab ka Tallinna Ülikool plagiaadi tuvastamiseks Stockholmis asuva ettevõtte Prio Infocenter AB tarkvara URKUND, mille litsents maksab õppeasutusele ca 8000 eurot aastas ning mis on eelnevalt levinud Kratist tõhusam, ehkki ei pääse seni ligi kinnistele andmebaasidele, nagu kooliõpilaste seas tuntud "annaabi", vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Palm: Eesti helge tuleviku takistuseks on tänapäeva haridus >>

Suuremas mahus või rängemate plagiaatide korral näeb TLÜ õppekorralduse eeskiri ette eksmatrikuleerimist. Viimasel kolmel aastal on lõputöö plagiaadiga seoses eksmatrikuleeritud kuus üliõpilast.

Teema:
Rainer Vakra plagiaat (5)
Tagid:
kõrgharidus, Rainer Vakra

Peamised teemad