13:16 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Vahejuhtumid
lühendatud link
20111

Soome Antifašistliku komitee esimees, inimõiguste aktivist Johan Beckman kommenteeris avalikku antisemiitlikku suulist rünnakut Eesti pearabi Shmuel Koti ja tema laste vastu.

TALLINN, 19. märts - Sputnik. Soome antifašistide liidri sõnul on kõik toimunu Eesti ametivõimude poliitika loomulik tulemus. "Paljude aastate jooksul on Eestis õigustatud natside kuritegusid, levitatud natside ja SS-i kultust," ütles Johan Beckman intervjuus portaalile Sputnik Eesti.

Politsei vahistas pearabi ähvardanud mehe >>

Inimõiguste aktivist tuletas meelde, et igal aastal peetakse Eesti võimude täielikul nõusolekul SS-veteranide ja nende toetajate ülemaailmset kokkutulekut.

"Millegipärast rahvusvaheline üldsus sellele ei reageeri. Muidugi on sellised rünnakud asjade loomulik tulemus. Ja see on väga kurb. Ma usun, et on toime pandud väga jõhker ja tõsine kuritegu," ütles Johan Beckman.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Eesti pearabi Shmuel Kot ja tema lapsed sattusid Tallinnas avaliku verbaalse rünnaku alla. Vahejuhtum toimus 16. märtsil tänaval, kui rabi läks hingamispäeval koos pereliikmetega sünagoogi.

Kot ületas koos lastega tänavat kui eesti keelt kõnelev mees hüüdis talle: "Juudid ahju! Heil Hitler!" jms. Politsei algatas vahejuhtumi uurimise.

Politseinikud tuvastasid, et pearabi solvaja on 27-aastane mees. Mees peeti pühapäeval Tallinna kesklinnas asuvas kaubanduskeskuses kinni, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Intsidenti kommenteerides ütles Eesti peaminister Jüri Ratas, et sellised rünnakud on vastuvõetamatud.

Politsei tuvastas Eesti pearabi võimaliku solvaja isiku >>

"Mõistan kategooriliselt hukka eile aset leidnud verbaalse rünnaku Eesti pearabi Shmuel Koti vastu. Eesti Vabariigis ei ole kohta kellegi diskrimineerimisele usutunnistuse, rahvuse, päritolu ega mistahes muul alusel. Olen veendunud, et politsei teeb kiiresti selgeks kõik juhtumi asjaolud," kirjutas ta Facebookis.

Valitsusjuht rõhutas, et "vaenu ja vihkamise õhutamine on lubamatu ning sellisele teguviisile tuleb alati täie tõsidusega reageerida."

Samal teemal

Kas Nürnberg mõistis hukka ka Eesti SS väed
Kas Eesti SS ohvitser on austamist väärt?
Haakrist varrukal: SS-leegioni poolehoidjad marssisid Riia tänavatel
Tuntud Leedu "KGB ohver" osutus juutide mõrvariks
Sputnik Eesti ajakirjanikku ei lubatud Waffen-SS kokkutulekule Sinimägedes

Peamised teemad