18:03 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Vahejuhtumid
lühendatud link
11920

Mupo patrull tänab tähelepanelikku kodanikku, kes aitas tuvastada Keskerakonna büroo akende sodija. Mees sodis pühapäeval Tallinnas Narva maanteel asuva Keskerakonna büroo aknaid.

TALLINN, 21. märts — Sputnik. Täna kella 15.20 paiku ilmus Tallinna Linna Volikogu juurde protestima meesterahvas, kelle osas tekkis kahtlus, et tegemist võib olla Keskerakonna büroo akende sodijaga, teatas mupo pressiteate vahendusel. 

"Olime patrulliga volikogu juures, et kontrollida sealset parkimiskorda. Üks plakatiga mees asus volikogu ette protestima. Samal hetkel möödus meist üks volikokku suunduv saadik, kes arvas, et tegemist on kuidagi tuttava näoga - et kas see ei võiks olla Keskerakonna büroo akende sodija?" selgitas mupo vaneminspektor Meelis Meerents.

Подозреваемый в вандализме
Keskerakonna büroo akende sodija isik on teada

"Võtsin telefoni välja ja hakkasin pilti ja plakatiga meest võrdlema – tõesti, tegu oli täiesti sarnase isikuga. Selleks, et teda mitte liialt ärritada ja tekitada kahtlusi, et oleme sodija ära tundnud, võtsin ühendust 112-ga ja palusin appi politsei patrulli. Politsei saabus kiiresti, minutitega. Edasiste menetlustoimingutega tegeles juba politsei," rääkis Meerents.

Kahtlustatavaks osutus SDE liige Maksim Sokolov, teatas venekeelne ERR.

Mupo tänab tähelepanelikku volikogu saadikut, kelleks osutus Anastassija Kovalenko. 

Анастасия Коваленко
© Фото : Sotsid
Anastassija Kovalenko

Mees sodis 17. märtsil kella 13.50 ajal Tallinnas Narva maanteel asuva Keskerakonna büroo aknaid. Politsei sai sodimisest teada samal päeval meedia vahendusel, hädaabinumbrile 112 kõnesid juhtunust ei laekunud. Kui korrakaitsjad sündmuskohale jõudsid, olid aknad puhastatud, vahendas ERR.

Kuidas karastus EKRE: ülemkihid ei saa, alamkihid ei taha >>

"Politseinikud vaatasid läbi lähedalasuvad turvakaamerate salvestised ning kahtlustame, et sodija oli piltidel olev mees," ütles Kesklinna politseijaoskonna juhtivuurija Inna Toater.

Neljapäeval teatas Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juht Valdo Põder, et isik on teada.

Riigikokku valitud Põhja-Tallinna linnaosa vanem, Keskerakonda kuuluv Raimond Kaljulaid
© Sputnik / Вадим Анцупов

Keskerakond, Isamaa ja EKRE peavad koalitsioonikõnelusi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. 17-st Keskerakonna juhatuse liikmest hääletasid EKRE-ga plaanitud koalitsioonikõneluste vastu Raimond Kaljulaid, Vadim Belobrovtsev, Yana Toom ja Mihhail Kõlvart.

Protestiks Keskerakonna juhatuse otsuse vastu alustada EKRE-ga koalitsioonikõnelusi otsustas Raimond Kaljulaid erakonna juhatusest välja astuda ning ta ei välista ka keskpartei lõhenemist.

Keskerakonna juhatuse liige ja Euroopa Parlamendi liige Yana Toom ütles portaalile Sputnik Eesti, et koalitsioon rahvusliku parteiga "ei mahu talle pähe". Siiski jääb üle vaid jälgida, kuidas sündmused arenevad ja võimaluse korral neis osaleda.

Toom: Keskerakonnas on tekkinud n-ö vene tiib, mida varem ei olnud >>

Riigikokku valitud Põhja-Tallinna linnaosa vanem, Keskerakonda kuuluv Raimond Kaljulaid teatas, et alustab tänasest kampaaniaga, kus kutsub Kõlvartit, Toomi ja teisi Keskerakonna nö "vene tiiva" poliitikuid veel kord kaaluma, millised on nende võimalused EKRE peatamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Samal teemal

Eesti valitsus - 2019
Tagid:
koalitsioon, poliitika, Keskerakond

Peamised teemad