16:50 20. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1144
  • RUB71.3066
Fotofakt: skulptuuri Tallinna kesklinnas kaunistas EKRE nimelühenditest haakrist

Fotofakt: skulptuuri Tallinna kesklinnas "kaunistas" EKRE nimelühenditest haakrist

© Sputnik / Вадим Анцупов
Vahejuhtumid
lühendatud link
Tallinna uudised (306)
63 0 0

Tundmatud isikud olid kritseldanud betoonkujule Kunstiakadeemia sissepääsu ees Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esitähti kasutades haakristi.

ТАLLINN, 5. aprill — Sputnik, Оleg Leontjev. Järgmisel päeval pärast EKRE aseesimehe valimist Eesti parlamendi uue koosseisu esimeheks ilmus Põhja puiesteel asuva Kunstiakadeemia sissepääsu ette püstitatud raamikujulisele betoontaiesele valge värviga joonistatud haakrist.

Keskerakonna büroo akende sodija isik on teada >>

5. aprilli hommikul märkasid õpingutele tõttavad Kunstiakadeemia üliõpilased Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna nime esitähtedest (EKRE) joonistatud haakristi.

EKRE osalusega valitsus sunnib vaatama maailma uue pilguga, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Sputnik Eesti venekeelse loo ilmumise hetkeks polnud veel joonistuse kustutamiseks mingeid meetmeid käsile võetud ja kõik huvilised said seda "imetleda".

Kusjuures mingit erilist ažiotaaži haakristi ümber näha ei olnud, mille põhjuseks oli vahest eestlaste kurikuulus "põhjamaine" iseloom. Ja keda sa Eestis haakristiga üllatadki? Politsei palus omalt poolt kõiki, kes on haakristi autorit näinud või sündmuskohal midagi kahtlast märganud, teatada sellest telefonil 112.

Vandalismis kahtlustatavad

Rahvuskonservatiivide võimu tipule kerkimisega ei kaasne esimest korda protestiaktsioonid EKRE vastastelt, kes ei oska end just alati seaduse raames vaos hoida.

Sputnik Eesti kirjutas juba sellest, et 17. märtsil väljendas poliitik Maksim Nikolajev üpris omapäraselt oma rahulolematust keskerakondlaste läbirääkimise osas EKRE-ga, joonistades keskerakondlaste "firmamamärgi" tooni rohelise spreivärviga Keskerakonna peakorteri akendele haakristi, mille kõrvale oli suurte tähtedega kirjutatud eestikeelne roppus, mis tähendab sotsiaalselt vähese vastutustundega naisterahvast.

Teema:
Tallinna uudised (306)

Samal teemal

Eesti uus valitsus - 2019

Peamised teemad