14:54 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Vahejuhtumid
lühendatud link
Eesti keelas purjelaeva "Sedov" sisenemise territoriaalvetesse (8)
35124

Sputnik Eestile sai teatavaks, et Eesti välisministeerium nurjas oma keeluga maailma suurima õppepurjeka "Sedov" kavandatud visiidi Tallinnasse.

TALLINN, 10. aprill — Sputnik. Eesti võimud otsustasid jätta Tallinna elanikud ja külalised ilma meeldivast võimalusest külastada kuulsa Vene purjeka "Sedov" meremehi.

Sputnik Eestile sai teatavaks Eesti välisministeeriumi otsus mitte lubada Venemaa purjekat vabariigi vetesse. Õppelaeva "Sedov" kapten Mihhail Novikov kinnitas Sputnik Eestile, et kolmapäeval, 10. aprillil keeldus Eesti välisministeerium purjekal "Sedov" sisenemise Tallinna ilma selle põhjusi esitamata.

Капитан-наставник Михаил Новиков в Старом Таллинне
© Sputnik / Юлия Калинина
Õppelaeva "Sedov" kapten Mihhail Novikov Tallinnas

Novikovi sõnul ei mõjuta Eesti välisministeeriumi otsus "Sedovi" edasisi navigatsiooniplaane ja laev jätkab oma reisi Tallinnasse sisenemata.

Venemaa saatkond Eestis tegi purjeka "Sedov" mittelubamise kohta Eesti territoriaalvetesse avalduse. Vene diplomaadid hindavad Vene õppelaeva "Sedov" keeldu siseneda 13.–14. aprillil Eesti territoriaalvetesse Eesti võimude ebasõbraliku aktina, eriti eelseisva Eesti Vabariigi presidendi Moskva-visiidi eel.

Purjelaeva Mir trümmid ja kajutid
© Sputnik / Владимир Новиков

"Paljud Eesti pealinna elanikud mäletavad kahe Venemaa purjelaeva – "Sedovi" ja "Mir" sisenemist Tallinna sadamasse eelmisel aastal, mis oli tõeliseks pidupäevaks Tallinna inimestele, kes käisid mõlema laeva pardal ekskursioonil," öeldakse Venemaa saatkonna avalduses.

Värskelt remonditud ja esialgse väljanägemise tagasi saanud purjeka "Sedov" saabumist oodati Tallinnas varjamatu kannatamatusega ka seekord. On kerge kujutleda tohutut pettumust, mida kohalikud elanikud sellest keelust kuuldes kogevad," märkisid Venemaa diplomaadid.

Ühed maailma suurimaid purjelaevad STV Sedov ja ja STS Mir külastasid Tallinna septembris. Pealinna elanikel ja külalistel oli ainulaadne võimalus ronida tasuta purjekate pardale, uurida merekoolide kursantidelt, kuidas purjed ehitatud on, jalutada tekil ja hoida tüüriratast.

Два парусника Мир и Седов в Таллинне
© Sputnik / Юлия Калинина
STV Sedov ja ja STS Mir Tallinnas

Sedov osaleb sagedasti suurtel rahvusvahelistel purjeregattidel ja on regulaarselt osa võtnud ka 2021. aastal Tallinnasse jõudvast maailma suurimast purjeõppelaevade avamereregatist The Tall Ships Races.

117,5-meetrine purjelaev STV Sedov on neljamastiline parklaev ja üks maailma suurematest purjeõppelaevadest. Ta on 1921. aastal Saksamaal ehitatud kaubalaevaks, laeva esialgne nimi oli Magdelene Vinnen II, seejärel Kommodore Johnsen. 1945. aastal läks laev reparatsioonina Nõukogude Liidule ning sai uue nime vene polaaruurija Georgi Sedovi järgi.

УПС «Седов»
© Фото : БГАРФ
117,5-meetrine purjelaev STV Sedov
Teema:
Eesti keelas purjelaeva "Sedov" sisenemise territoriaalvetesse (8)
Tagid:
Välisministeerium, Tallinn, Venemaa, Eesti, STV Sedov

Peamised teemad