16:57 25. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0904
  • RUB77.9139
Vahejuhtumid
lühendatud link
Sri Lanka plahvatusteseeria (7)
77 0 0

Aasia lõunaosas asuvat Sri Lankat raputas pühapäeva, 21. aprilli hommikul ja päeval pommiplahvatuste laine, milles sai surma vähemalt 321 inimest.

TALLINN, 23. aprill — Sputnik. Sri Lankal sai pühapäeval kaheksas plahvatuses surma vähemalt 321 ja vigastada umbes 500 inimest, nende seas jättis elu vähemalt 45 last.

Äärmusrühmitus Islamiriik (IS)* võttis täna vastutuse vähemalt 321 inimese elu nõudnud Sri Lanka rünnakute eest, vahendas Pealinn BNS.

Sri Lanka plahvatusteseeria tagajärjed >>

"Need, kes viisid üleeile Sri Lankal läbi rünnaku ning võtsid sihikule USA juhitava koalitsiooni liikmed ja kristlased, olid Islamiriigi* võitlejad," teatas IS*-i propagandaagentuur Amaq avalduses.

Kes seisab Sri Lanka veriste terroriaktide taga, illustreeriv foto
© REUTERS / DINUKA LIYANAWATTE

Aasia lõunaosas asuvat Sri Lankat raputas pühapäeva, 21. aprilli hommikul ja päeval pommiplahvatuste laine: kokku toimus kaheksa plahvatust. Esmaspäeval toimus veel üks plahvatus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Ohvrite arv on tõusnud 321-ni, veel umbes 500 inimest on saanud vigastada. Hukkunute seas on umbes 30 välisriikide kodanikku. Politsei on kinni pidanud umbes 30 rünnakute toimepanemises kahtlustatavat isikut.

Terroristide rünnakute peamiseks sihtmärgiks osutusid kohalikud kristlased. Suure tõenäosusega viivad niidid niinimetatud Islamiriigini*, mille käsilased on korduvalt oma veriseid rünnakuid üle kogu maailma teoks teinud, oletas Venemaa strateegiliste uuringute instituudi Aasia sektori juhataja, indoloog Boriss Volohhonski esmaspäeval.

Sri Lanka plahvatusteseeria >>

Ekspert ütles, et tal on väga raske terroristide pahupidisest loogikast aru saada, kuid ta arvab, et sihtmärk ei peitu tegelikult Sri Lankas, vaid maailmas, kuivõrd rünnaku ohvreiks on langenud usuline vähemus – ennekõike kristlased, aga ka välisturistid, välismaalased, ärimehed, kes nendes hotellides peatusid. "Seetõttu on selge, et arvestatud oli eelkõige rahvusvahelisele vastukajaga," ütles Boriss Volohhonski intervjuus Sputniku raadiole.

Teema:
Sri Lanka plahvatusteseeria (7)

Samal teemal

Sri Lanka plahvatusteseeria
Tagid:
Islamiriik, plahvatused, terrorism, Sri Lanka

Peamised teemad