17:19 12. August 2020
Kuula otse
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
Vahejuhtumid
lühendatud link
Sri Lanka plahvatusteseeria (7)
75 0 0

Sri Lanka tervishoiuministeerium avalikustas värsked andmed hiljutises terrorirünnakutes hukkunute kohta. Nagu selgub, oli plahvatuste ohvreid saja inimese võrra vähem kui oletusena teati.

ТАLLINN, 26. aprill — Sputnik. Sri Lanka terroriaktides sai surma umbes 250–260 inimest, mida on saja võrra vähem kui esialgu välja pakuti. Seda teatas agentuurile Reuters tervishoiuminister Anil Jasinghe, kes põhjendas tekkinud segadust eksimise ja raskustega säilmete tuvastamisel.

 • Sri Lanka plahvatusteseeria tagajärjed
  © AP Photo / Eranga Jayawardena
 • Sri Lanka plahvatusteseeria tagajärjed
  © REUTERS / Dinuka Liyanawatte
 • Sri Lanka plahvatusteseeria tagajärjed
  © REUTERS / Dinuka Liyanawatte
 • Sri Lanka plahvatusteseeria tagajärjed
  © AP Photo / Chamila Karunarathne
1 / 4
© AP Photo / Eranga Jayawardena
Sri Lanka plahvatusteseeria tagajärjed

Ministeeriumi andmetel on kõigi surnukehade lahkamise tulemusena selgunud, et paljud ohvrid said eelnevalt mitu korda arvele võetud.

Sri Lanka välisministeerium avaldas omakorda nimekirja 40 välismaalasest, kes terrorirünnakute tagajärjel hukkusid. Eesti kodanike nende hulgas ei ole.

Sri Lanka plahvatusteseeria tagajärjed >>

Aasia lõunaosas asuvat Sri Lankat raputas pühapäeva, 21. aprilli hommikul ja päeval pommiplahvatuste laine: kokku toimus kaheksa plahvatust. Esmaspäeval toimus veel üks plahvatus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Äärmusrühmitus Islamiriik (IS)* võttis vastutuse vähemalt 260 inimese elu nõudnud Sri Lanka rünnakute eest.

"Need, kes viisid üleeile Sri Lankal läbi rünnaku ning võtsid sihikule USA juhitava koalitsiooni liikmed ja kristlased, olid Islamiriigi* võitlejad," teatas IS*-i propagandaagentuur Amaq avalduses.

Üks enesetaputerroristidest, kes lihavõttepühade ajal end Sri Lankal õhku lasi, oli nelja lapse isa, edukas ettevõtja ja tehaseomanik, kel polnud millestki puudust. Tema tehases valmistati ka pommid, mis esimesel ülestõusmispühal kirikutes ja hotellides plahvatama pandi.

Venemaa strateegiliste uuringute instituudi Aasia sektori juhataja, indoloog Boriss Volohhonski ütles, et tal on väga raske terroristide pahupidisest loogikast aru saada, kuid ta arvab, et sihtmärk ei peitu tegelikult Sri Lankas, vaid maailmas, kuivõrd rünnaku ohvreiks on langenud usuline vähemus – ennekõike kristlased, aga ka välisturistid, välismaalased, ärimehed, kes nendes hotellides peatusid.

Kes seisab Sri Lanka veriste terroriaktide taga >>

"Seetõttu on selge, et arvestatud oli eelkõige rahvusvahelisele vastukajaga," ütles Boriss Volohhonski intervjuus Sputniku raadiole.

*Venemaal ja paljudes teistes riikides keelustatud terroriorganisatsioon

Teema:
Sri Lanka plahvatusteseeria (7)

Samal teemal

Sri Lanka plahvatusteseeria
Tagid:
ISIS, terrorism, hukkunud, plahvatused, Sri Lanka

Peamised teemad