18:47 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Vahejuhtumid
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
92 0 0

Vastse väliskaubandus- ja IT-ministri Marti Kuusiku sõnul kinnitas ta peaminister Jüri Ratasele, et tegemist on infooperatisooniga, milles ta on elanud juba viis-kuus päeva.

TALLINN, 30. aprill — Sputnik. Marti Kuusikule meedias osaks saanud perevägivallasüüdistustega on õiguskaitseorganid alustanud kriminaalmenetlust, ütles justiitsminister Raivo Aeg.

"Minule teadaolevalt on ka praeguseks hetkeks kriminaalmenetlus alustatud, et neid fakte kontrollida ja kas nad peavad paika või ei pea," vahendas Pealinn viidates BNS-le Aegi sõnu "Aktuaalsele kaamerale".

Väikese skandaali ja protestidega: Eesti uus valitsus astus ametisse >>

"Kinnitame, et esmaspäeva õhtul alustasid politsei ja prokuratuur Eesti Ekspressi perevägivalla loo ja meedias avaldatu kontrollimiseks kriminaalmenetluse kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel. Menetlust juhib Viru ringkonnaprokuratuur," märkis prokuratuuri kõneisik Jelena Filippova esmaspäeva õhtul.

Kuusik nimetab väiteid vägivallast "infooperatsiooniks" ning enda sõnul ei ole oma endist naist peksnud ja tema käeluud katki löönud.

Kuusik ütles ETV saates "Ringvaade", et ta ei ole oma endist naist peksnud ja tema käeluud katki löönud. Kuusik märkis, et väited tema vägivaldsuse kohta tekkisid pärast seda, kui selgus, et temast saab minister.

Kuusiku sõnul ajalehtede allikad valetavad ning meedias esitatud väited on lihtsasti ümberlükatavad. "Ma ei kahtlegi, et saan neid hakata üksteise järel ümber lükkama," märkis ta. "Ma ei saa sellele lihtsalt alluda."

Valitsuse moodustamine - 2019 >>

Esmaspäeval, 29. aprillil toimus Riigikogu suursaalis Eesti uue valitsuse liikmete ametivande andmise tseremoonia, kirjutas uudisteportaal Sputnik Eesti. Jüri Ratasele järel andsid vande ja allkirjastasid selle teksti 15 uue valitsuse liiget. Uue valitsuse esimene istung toimub neljapäeval, 2. mail. 

© Sputnik / Deniss Grabussov
Eesti uus valitsus
Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Eesti valitsus - 2019
Tagid:
kriminaalmenetlus, minister, Riigikogu, valitsus, ametivanne, poliitika

Peamised teemad