12:39 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Vahejuhtumid
lühendatud link
Õppused (114)
30410

Pühapäeva õhtul postitas Facebooki kasutaja foto ja video sellest, kuidas üks reaktiivlennuk Paikuse kandis liiga madalalt üle hoovi sõitis. Videost võis näha, et see lendas umbes 20 meetri kõrgusel.

TALLINN, 6. mai — Sputnik. Õhuvägi kinnitas Pärnu Postimehele, et pühapäeval lendas Eesti õhuväe õppereaktiivlennuk L-39 Pärnumaa kohal lubatust madalamal, vahendas ERR. Lennuvahend oli täitmas ülesandeid kaitseväe õppuse Kevadtormi raames, kuid piloot eksis kõrguse määramisega.

"Õhuvägi on alustanud lennuohutuslikku uurimist ja vabandab juhtumi pärast," kommenteeris õhuväe teavitusspetsialist Sigrid Paula Pukk.

29. aprillist kuni 17. maini kestva kaitseväe õppuse Kevadtorm 2019 põhiraskus langeb eelkõige Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnale, kuid puudutab ka Harju- ja Jõgeva maakondi.

Raketilöök Eesti pihta >>

Õppuse põhitegevus toimub Alutaguse, Lüganuse, Jõhvi, Toila, Vinni ja Viru-Nigula valla ning Kohtla-Järve, Sillamäe ja Narva-Jõesuu linna territooriumitel.

Nädalavahetusel külastasid kaitsevaldkondade juhid Kevadtormi õppuse alasid ning rõhutasid oma sõnavõttudes kõigi elanike panust õppuse edukaks toimumiseks ning kuidas avaldab see mõju Eesti kaitsejõu arengule.

NATO idarindel

NATO 2016. aasta tippkohtumisel Varssavis otsustas allianss paigutada Lätisse, Leedusse, Eestisse ja Poolasse nende riikide palvel rotatsiooni alusel paljurahvuselised pataljonid.

Viimastel aastatel seisab Venemaa silmitsi allianssi enneolematu tegevusega oma piiride lähedal. NATO nimetab seda "Venemaa agressiooni tõkestamiseks". Samal ajal rõhutab Kreml, et Moskva ei ohusta teisi riike, kuid ei jäta vastamata meetmetele, mis on tema huvidele ohtlikud.

Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu on märkinud, et Poola ja Baltimaade hüsteeria taustal on NATO vägede arvukus Venemaa piiride ääres kasvanud seitsmekordseks.

Venemaa ei ründa mitte kunagi mistahes NATO riiki, see on selge kõikidele vastutustundlikele poliitikutele, teatas Venemaa välisminister Sergei Lavrov.

"Meie suhtumine NATO laienemisesse ja niinimetatud NATO partnerlusprogrammi raames sõjalise taristu edasinihutamisesse meie piiri vahetusse lähedusse ei ole muutunud. Meie julgeolekudoktriinidesse on selgelt sisse kirjutatud, et üheks peamiseks julgeolekuohuks on NATO edasine idasuunaline laienemine," ütles Lavrov.

Teema:
Õppused (114)

Samal teemal

NATO idarindel
Raketilöök Eesti pihta
Tagid:
õppused, madallend, Pärnumaa, lennuk, Kevadtorm

Peamised teemad