13:56 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Vahejuhtumid
lühendatud link
10310

Avarii tõttu oli niisiis välja lülitatud üks kahest Eesti Elektrijaama tootmisüksusest ning põlevkiviõlitehase ja elektritootja Enefit280 töö oli erakorraliselt peatatud. Kümned tuhanded maakonna elanikud jäid samas ilma elektrivoolu, -valguse ja internetita.

TALLINN, 20. mai – Sputnik. Ida-Virumaal (Kirde-Eestis) asetleidnud vahejuhtum väga paljudele elektritarbijatele osaks saanud voolukatkestusega osutus üheks viimaste aastate suurimaks sedasorti juhtumiks.

Avarii tagajärjel lülitati välja Eesti Elektrijaama kaheksas tootmisüksus ning peatati kiviõlitehase ja elektritootja Enefit280 tootmistegevus.

Eesti Energia juhatuse liikme Raine Pajo sõnul töötas ühe energiabloki seiskamise ajal Eesti Elektrijaamas vaid kaks jõuallikat, mis rõhutab asetleidnu tõsidust. Ta tunnistas, et elektrikatkestus tekitas kahju, kuid ei nimetanud selle võimalikku mahtu.

"Tulekahju tõttu jäi märkimisväärne osa Ida-Virumaa elanikest elektrita," märgitakse riigiettevõtte teadaandes. Kohaliku meedia ja sotsiaalvõrgustike andmetel jäid niisuguste suurte maakonnalinnade nagu piirilinn Narva, kaevanduslinn Sillamäe ja Narva-Jõesuu kuurort ilma elektrivoolu, elektrivalgustuse ja internetita

Vahejuhtumi ja selle tekkepõhjuste uurimine jätkub.

Ühtlasi on teada, et 18. mai õhtul toimunud vahejuhtum ei olnud sel päeval ainuke. 18. mai hommikul jäi peaaegu kuueks tunniks elektrita riigis elanikkonna arvult kolmanda linna Narva üks suuremaid elamupiirkondi.

Elektri ootamatu kadumine põhjustas kohalike elanike meelepaha. Nii kirjeldas Eesti Energa kontserni insener, narvalane Vjatšeslav Šilkin oma Facebooki-kontol olukorda oma korteris ja elamus:

Ei ole meelduv õhtuti ilma elektrita ja ilma veeta istuda. Mõtted majapidamisküünalde puudumisele ei soojenda sugugi. Nii tavaline kui ka mobiilne internet on maas. Külmkapp...

Loodan, et te nende sündmuste peale väga ei heitu ja harjute ära. Ja varute tagavarasid ning hangite eriseadmed autonoomseks energiavarustuseks. See pilt võib muutuda tavapäraseks.

Elektrijaamad lahkuvad, kõiki sellega seotud muresid hakkame kogema täie rauaga. Meie jääme elektriliinide viimasesse otsa koos kõigi sellest tulenevate tagajärgedega. Tükkis elektrikatkestuste ja voolukõikumistega. Ning selle tootmisharuga seotud äritegevus ei ole teil niisama teleririke, vaid ähvardab märkimisväärsete kulutustega seadmete remondiks, rikkiläinud riistade utiliseerimiseks, elektrivarustuse katkemisteks... aga kes tahtis tööstusparki tehase rajada, nüüd aga mõtleb veel kümme korda, kas ikka tasub?

Päästeameti sõnul alajaama lähedal asuvatele hoonetele ja inimestele ohtu ei olnud.

Peamised teemad