19:11 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Vahejuhtumid
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
11410

Ühes Tallinna aguli kortermajas on tekkinud olukord, kus kassid hoiavad hirmu all nii sealseid elanikke kui ka nende lemmikuid.

TALLINN, 23. mai — Sputnik. Lugu ise ulatub aastate taha, mil üks majanaabritest hakkas kaebama esimesel korrusel elava eaka naisterahva peale, kelle korteris elas mitu kassi. Kord kerkis kasside arv hetkeks isegi kümneni - siis, kui üks kassidest poegis. Kassid käisid väljas akna kaudu, võtsid aknalaudadel õhuvanne, ajasid oma kassiasju omapäi ja kus parasjagu juhtus, edatsas Munitsipaalpolitsei Amet pressiteate vahendusel.

Lemmikloomadega reisimisel tuleb olla tähelepanelik >>

Naabrid olid pahased hingematva uriinihaisu pärast õues, autoomanikud olid aga kurjad, sest kassid jalutasid autodel, jätsid sinna poriseid käpajälgi ning urineerisid ratastele, klaasipuhastajatele ja iluvõredele, kraapisid ja kriimustasid ka autode värvkatet ja aknaklaase.

Olukorraga tutvumas käinud mupo inspektorile väitis auväärses eas daam, et tegu ei ole tema armsate lemmikutega, vaid kaugemalt kohale tulnud kõutsidega. Kuigi pahandused on intervallidega kestnud mitu aastat, ajendas majanaabrit mupo poole pöörduma uus olukord – kassid on hakanud ründama.

"Minnes koeraga jalutama (loomulikult rihma otsas) ründavad need kassid koera ja kuna koer on rihma otsas, siis on ta suht kaitsetu ja ma paraku ei suuda korraga kahe küürus sisiseva ja ründava kassiga võidelda, samal ajal, koera kinni hoides," seisab avalduses. "Isegi lapsed hoiavad hinge kinni, kui nendest vabalt peetavatest loomadest mööduma peavad".

Asjaga tegelev mupo inspektor Oksana Sviridenko vestles vanaprouaga, kes pärast tunniajalist veenmist oli nõus edaspidi kassidega koos välja jalutama minema, et vältida loomade võimalikku autode reostamist. Sviridenko sõnul on tegemist eaka daamiga, kes ilmselt abstraktsete määruste ja eeskirjade tähtsust ei adu.

Ainuke asi, mis prouat mõtlema pani oli ähvardus, et edaspidi kutsuvad naabrid tema vabalt ringi kõndivatele lemmikutele koheselt loomapüüdja, kes looma varjupaika toimetab. Selle "teenuse" eest tuleb aga teadagi maksta.

Märtsi lõpus lõpetas munitsipaalpolitsei menetluse, mille tulemusel sai karistada Õismäe rabas jalutanud koeraomanik, kelle ilma rihmata koer ründas kitsetalle. Loomake hukkus saadud vigastuste tagajärjel, seisab Tallinna linnavalitsuse kodulehel.

Juhtum tekitas kohalike elanike sotsiaalmeediagrupis tugeva resonantsi, kellele seal elavad kitsed palju rõõmu valmistavad. Ühiselt otsiti ja tuvastati koeraomanik, kes oma lemmikut ei suutnud korrale kutsuda ning põgenes sündmuskohalt, jättes surmavate vigastustega looma abitult lebama.

Koeraterror Tallinnas: rihmata koer ründas hobust >>

FB-s ringlesid lapselastega kohvilauas istunud ja sündmust pealt näinud vanavanemate emotsionaalsed kirjeldused nähtust. Kohe tekkisid sotsiaalmeediasse teated teistestki samalaadsetest juhtumitest samas piirkonnas, millest üks kirjeldas jaanuari alguses toimunud kahe ilma omanikuta koera rünnet, mille tagajärjel väike kitsetall samuti hukkus.

Esimeses juhtumis osalenud koera omanik ei eitanud rünnet ning kahetses oma süüd. Tema sõnul on tegemist sõnakuuleliku ja alandliku koeraga, kellega pole siiani ühtegi ebameeldivat intsidenti ette tulnud. Koera ootamatu käitumine tekitas temas peataoleku ja ehmatuse, sest muidu sõnakuulelik loom ei allunud ühtäkki ühelegi käsklusele.

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Inimene on koera sõber: kes on händlerid
Uskumatu: kass ajas karu puu otsa
Kass naudib autosõitu - video
Meriväljal algas koera aasta koeraründega
Meriväljal kimbutab inimesi uus terrorkoer

Peamised teemad