12:34 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Vahejuhtumid
lühendatud link
81 0 0

Donbassis viibivate Ukraina vägede ühe üksuse purjus komandör tulistas lahingumoonaga oma positsioonilt lahkuvaid alluvaid, edastas Luganski rahvavabariigi teenistuja Ivan Filiponenko.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. Ivan Filipenko sõnul avas 18. juunil Troitski asunduse piirkonnas paikneva Ukraina relvajõudude 30. brigaadi purjus rühmakomandör püstolist tule kolme oma positsioonilt lahkuda üritanud sõjaväelase pihta, vahendas RIA Novosti.

Sõdurid said tõsiselt vigastada, kuid brigaadi juhtkond püüdis seda juhtumit varjata. Haavatud sõdurid on hetkel Troitski piirkonnas haiglaravil.

Lisaks teatas Filiponenko, et Ukraina sõjavägi paigutab Donbassi keelatud relvastust, püüdes samal ajal seda tegevust varjata OSCE järelevalvemissiooni eest. Ukraina pool kasutab relvastuse eskalatsiooni varjamiseks ka droone häirivaid elektroonikaseadmeid.

Donetski rahvavabariigi esindajad on korduvalt märkinud, et Ukraina sõjaväelaste moraalne ja psühholoogiline seisund halveneb. Ukraina relvajõudude töötajad marodööritsevad ning korraldavad joomapidusid, sõjaväes on tekkinud hulgalised määrusteväliseid suhteid, mis on nii mõnigi kord viinud deserteerimiseni ja enesetappudeni.

2014. aasta aprillis alustas Kiiev sõjalist operatsiooni pärast Ukrainas toimunud riigipööret end sõltumatuks kuulutanud Luganski ja Donetski rahvavabariigi vastu. Läbirääkimised Donbassi staatuse üle toimuvad Minski kontaktgrupi koosolekutel. Alates 2014. aasta septembrist on kontktgrupi kohtumietel vastu võetud kolm dokumenti, mis reguleerivad konflikti deeskaleerimist, kuid kahjuks tulevahetus poolte vahel jätkub.

Samal teemal

Politoloog Ukraina armee pogrommide kohta: loodetakse, et sõda kustutab kõik jäljed
Tagid:
tulistamine, Donbass, Ukraina armee, vahejuhtum

Peamised teemad