12:49 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Vahejuhtumid
lühendatud link
Tragöödia Barentsi meres (4)
13212

Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu tutvustas Barentsi meres süvaveeaparaadiga toimunud õnnetuse üksikasju, kus tulekahjus hukkus 14 mereväelast.

TALLINN, 3. juuli — Sputnik. Venemaa kaitseminister saabus Venemaa presidendi Vladimir Putini käsul teisipäeval Severomorskisse, et selgitada õnnetuse põhjused ning toetada ohvrite perekondi.

"Kriitilises olukorras ilmutasid allveelaevnikud suurt kangelaslikkust. Nad evakueerisid kõigepealt tulekahjust haaratud sektsioonist tsiviilisikust tootjaettevõtte esindaja, sulgesid tema järel ühendusluugi, et vältida tule levikut, ja jätkasid võitlust laeva ellujäämise eest," ütles minister RIA Novostile.

Nõupidamisel esinedes rääkis Šoigu, et mereväelased "täitsid oma elu hinnaga raske ülesande – kustutasid tulekahju, päästsid oma seltsimehed ja süvaveeseadme".

Minister lisas, et seitse hukkunut olid auastmelt esimese järgu kaptenid (vastab Eestis mereväekapteni, maaväes koloneli auastmele – toim.) ja kolm teise järgu kaptenid (Eestis kaptenleitnandi, maaväes kolonelleitnandi auastmele – toim.), pealegi oli kahele neist antud Venemaa kangelase aunimetus.

"Kõik hukkunud mereväelased esitatakse riiklike aumärkide saamiseks," ütles kaitseminister.

Hukkunud meremehed olid kaitseministri sõnul unikaalsed sõjaväeeksperdid ja kõrge kvalifikatsiooniga spetsialistid, kes tegid olulisi uuringuid Maa hüdrosfääris. "Kaitseministeerium osutab nende peredele vajalikku abi ja toetust," ütles minister.

Varem teatati kaitseministeeriumist, et juhtumi kohta pole võimalik üksikasjalikku teavet avaldada, kuna tegemist on riigisaladusega.

Tragöödia toimus 1. juulil Venemaa territoriaalvetes. Teaduslikus süvaveeseadmes puhkenud tulekahju milles hukkus 14 mereväelast. Venemaa president Vladimir Putin kohtus kaitseminister Sergei Šoiguga, avaldas kaastunnet hukkunud mereväelaste perekondadele ja andis korralduse osutada nendele vajalikku abi ja toetust. Putin andis Šoigu'le korralduse sõita isiklikult Severomorskisse, kuulata ära ettekanded tragöödia põhjuste kohta ja nendest ette kanda.

Peterburi kuberneri kohustetäitja Aleksander Beglov teatas teisipäeval, et meremehed olid teenistusalaselt ühe Sankt Peterburis asuva sõjaväeosa ohvitserid. Peterburi võimud avaldasid kaastunnet hukkunute perekondadele ja väljendasid valmisolekut nende abistamiseks ja toetamiseks.

Süvamere aparaadis hukkus neliteist vene meremeest, illustreeriv foto
© Sputnik / Павел Львов

Kaastunnet mereväelaste sugulastele avaldas ka USA Venemaa saatkond.

"USA saatkond Venemaal väljendab sügavat kaastunnet eile hukkunud allveelaevnike peredele ja lähedastele. Meie mõtted ja palved on sel raskel hetkel nendega," seisab Ameerika diplomaatilise esinduse Twitteri kontol.

Murmanski õigeusu piiskopkonna kõikides kirikutes toimub hukkunud allveelaevnike mälestuseks mälestusjumalateenistus.

Otsust föderaalse leina väljakuulutamiseks seoses tragöödiaga ei ole veel langetatud. "Mis puudutab föderaalset leina, siis seni ei ole selles küsimuses otsust tehtud," ütles ajakirjanikele Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov.

Teema:
Tragöödia Barentsi meres (4)

Samal teemal

Argentiina tunnistas allveelaeva "San Juan" meeskonna hukkumist
Argentiina uppunud allveelaev "San Juan" leiti plahvatuse tunnustega
Tagid:
meremehed, Sergei Šoigu, Venemaa, merevägi

Peamised teemad