18:28 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Vahejuhtumid
lühendatud link
5620

Deniss Fonvizin lasi oma näidendis ühel tollasel 18-sajandi tagurlikul tegelasel arvata, et milleks meile maateadus, kui on olemas voorimehed. See tõde näikse Ukrainas kehtivat ka täna, nüüdseks siis 300 aastat hiljem.

 Ja nii teataski Ukraina presidendi meeskond, et Volodõmõr Zelenskõi läks Kanada pealinna Torontosse. Tõepoolest tänased voorimehed lennuki kabiinis tõidki Zelenskõi Torontosse kohale, ainult Toronto ei ole Kanada pealinn. Maria Baljabina, raadio Sputnik korrespondent, teataski meile, et Ukraina president on õnnelikult Kanada linna nimega Toronto, kohale jõudnud.

Ja lõppude-lõpuks Toronto, Ottawa - kas see on tõesti tähtis, mis on Kanada pealinna nimi? Peaasi on see, et Ukraina president ise jõudis just sinna kuhu tal oligi kavas jõuda. Jõudis linna, kus on rikas ja tugev ukraina diasporaa.

Tugeva ja iseseisva riigi haldamine sõltub nii mõnetigi rikka ukraina diasporaa toetusest ja sellest ka Ukraina presidendi reisi sihtkoht.

Aga segadus geograafia valdkonnas on ka tänase Ukraina ülemraada lahutamatu osa. Sealgi loodetakse vist endisel moel maateaduse alal rohkem voorimeestele. Ülemraada asekantsler Irina Geraštšenko oma suhtluses presidendi meeskonnaga, püüdes neid maateaduse alal järele aidata, teatades, et Hollandi pealinn on Haagi.

Asi läks aga veelgi koomilisemaks kui kõrge riigiametnik andis teada, et Kanada pealinn ei olegi Ontario nagu keegi olevat püüdnud väita, vaid me kõik teame väga hästi, et see on tegelikult Winnipeg.Tundub, et probleemid hariduse ja haritusega Ukraina ametiasutustes on süsteemsed. Huvitav kas nad ka alati teavad kuhu Ukraina oma finantsid suunab?

Ehki Zelenskõi ja tema meeskond võivad ju flirtida ukraina diasporaaga, diasporaaga kust ta ootab nii materiaalset kui ka poliitilist abi ja toetust. Või nüüd ongi Zelenskõi arvates nii, et seal kus elab rohkem ukrainlasi, seal pealinn ongi.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse arvamusega.

Samal teemal

Raadas arutati Zelenskõi meeskonna ettevalmistusi kohtumiseks Putiniga
Kuidas Zelenskõi Ukraina poliitikat lõhestab
Tagid:
maksupoliitika, Kanada, Ukraina

Peamised teemad