12:44 24. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
Мстислав Русаков

Ilmnesid Vene Kool Eestis juhi korteri läbiotsimise üksikasjad

© Sputnik / Алан Хантсом
Vahejuhtumid
lühendatud link
MTÜ Vene kool Eestis juhi kriminaalmenetlus (6)
6720

Mida politsei ühiskondliku inimõigusühingu Vene Kool Eestis juhi Mstislav Russakovi korterist otsis, rääkis Sputnik Eestile läbiotsimise paigas kohal olnud Eesti kirjastaja Aleksandr Kornilov.

TALLINN, 9. juuli — Sputnik. Õiguskaitsjad, kes korraldasid MTÜ Vene Kool Eestis (VKE) juhi Mstislav Russakovi korteris läbiotsimise, võtsid kontrollimiseks kaasa mitte ainult telefoni, vaid isegi tema poja mängukonsooli.

Kornilovi sõnul võttis politsei Russakovi korteris toimunud läbiotsimise käigus kontrollimiseks kaasa kõik teabekandjad ja sidevahendid (pereliikmetele kuuluvad arvutid ja telefonid) ja ka mõned paberdokumendid. Kahtlane tundus õiguskaitsjatele isegi Russakovi poja mängukonsool. Pärast läbiotsimist viidi VKE juht minema.

Kornilovi sõnul korraldati läbiotsimine esmajoones selleks, et leida "mingisuguseid pabereid", kuid millest nimelt jutt käib, jääb selgusetuks. Enne läbiotsimise lasti Mstislav Russakovil tutvuda vastava taotlusega.

"Nüüd jätkuvad läbiotsimised tõenäoliselt Vene Kool Eestis kontoris," oletas Kornilov, kes arvab, et politsei sammud on seotud just mittetulundusühingu tegevusega. Nagu lõpuks selgus, osutus tema oletus tõeks. VKE liige Alissa Blintsova kinnitas oma Facebookis, et pärast Mstislav Russakovi korteri läbiotsimist võtsid õiguskaitsjad käsile ühingu kontori.

"Viimastel andmetel korraldas politsei Mstislav Russakovi kodus läbiotsimise, ära võeti kõik elektroonilised andmekandjad ja sidevahendid, samuti mõned paberdokumendid. Misjärel korraldati läbiotsimine MTÜ Vene Kool Eestis kontoris. Russakov ise kontakti ei võta. Advokaadiks kutsusime Leonid Olovjanišnikovi," seisab Blintsova postituses. 

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, saadi 9. juuli hommikul teada ühiskondliku inimõigusorganisatsiooni Vene Kool Eestis (VKE) juhi Mstislav Russakovi vahistamisest. Ühingu esindaja Alissa Blintsova sõnul oli Russakov viimases sõnumis Messengeris kirjutanud, et tema uksele koputati ja teatati, et politseist. 

Vaatamata tõenditele, et MTÜ "Vene kool Eestis" juht Mstislav Russakov võeti pärast tema korteri läbiotsimist vahi alla, väitsid prokuratuuri esindajad, et keegi ei ole teda "kinni pidanud".

Teema:
MTÜ Vene kool Eestis juhi kriminaalmenetlus (6)

Samal teemal

MTÜ Vene kool Eestis juhi kriminaalmenetlus
Tagid:
läbiotsimine, kinnipidamine, prokuratuur, Mstislav Russakov, MTÜ Vene Kool Eestis

Peamised teemad

 • Shanghai

  Pekingis peaks piinlikkust tuntama, Hiina rahvastik on olnud sunnitud oma juhte kõvasti kiruma ja vargsi vanduma, rahvaste peres on olnud kombeks öelda, et "Hiina saab sõjas Ameerikaga hukka", aga siis ilmus välja konsultatsiooni- ja uuringufirma McKinsley ning rikkus kõik ära, selgitab autor.

  19
 • Eesti kaitseväelane Malis

  Eesti valitsus avaldas toetust Malis toimunud terrorirünnakus kannatada saanud Eesti sõjaväelastele. Kui peaminister Ratast uskuda, olid sõdurid sunnitud oma elu ohtu seadma sellepärast, et "Eestil on maailmas selge roll ja vastutus".

  24
 • Uusarendus Lasnamäe tänaval

  Sputnik Eesti uuris välja, millega on seotud kinnisvara hinnatõus ja mis on Tallinnas nüüd ruutmeetri maksimaalseks maksumuseks.

  26