06:14 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Vahejuhtumid
lühendatud link
MTÜ Vene kool Eestis juhi kriminaalmenetlus (7)
113 0 0

MTÜ Vene Kool Eestis juhi Mstislav Rusakovi korteri läbiotsimine ja selle juhi vahistamine toimus eile. Russakovi kahtlustatkse dokumentide võltsimises.

TALLINN, 10. juuli - Sputnik. Inimõiguste organisatsiooni, MTÜ "Vene Kool Eestis" eestvedaja Mstislav Russakov kuulutati ametlikult kahtlusaluseks eelmise aasta detsembris algatatud kohtuasjas. Milles on asja olemus, mida selgitati Riigiprokuratuuris.

 MTÜ Eesti Vene Kooli juht Mstislav Russakov, kelle korteri politsei teisipäeval läbi otsis, kuulutati ametlikult kriminaalasjas kahtlustatavaks. Kuid süüdistust tema vastu veel(?) esitatud ei ole.

Prokuratuur eitab MTÜ Vene Kool Eestis eestvedaja kinnipidamist

Russakov on eelmise aasta detsembris algatatud kohtuasjas kahtlusalune. Russakovile esitatud kahtlustuste osas andis ERR-ile selgitusi prokuratuuri pressiesindaja Olja Kivistik. Selgituste kohaselt on kahtlusalune esitanud ebaõigeid andmeid mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse. Kivistiku sõnul ei ole käesolevas asjas teisi kahtlustatavaid ja siiani ei ole ühtegi süüdistust kellegi vastu esitatud.

Russakovi vastu algatatud kriminaalasi on seotud võimuvõitlusega Eesti Ühendatud Vasakparteis, mille liige ta on. Möödunud aastal hakkasid kaks omavahel konkureerivat partesisest rühmitust tegema vastastikku välistavaid kandeid mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse, mille kaudu teavitasid, kes on parteist liige ja kes enam ei ole. Seejärel tegid kuus vasakpartei liiget prokuratuurile avalduse, paludes algatada kriminaalasi mitmete nende konkurentide, sealhulgas Russakovi vastu, registrile ebaõigete andmete esitamise asjus.

Läbiotsimisest MTÜ Vene Kooli Eestis ruumides

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, teisipäeva hommikul, 9. juulil, saabusid politsei ja prokuratuuri töötajad läbi otsima MTÜ Vene Kool Eestis juhi korterit Tallinnas. Operatiivmeetmete käigus konfiskeerisid õiguskaitseametnikud kõik Russakovile kuuluvad elektroonilised infokandjad, osa dokumente ning isegi tema poja arvutimängude konsooli. Hiljem korraldati läbiotsimine MTÜ Vene Kool Eestis ruumides Tuukri tänaval. Russakov vahistati ja viidi politsei jaoskonda. Sama päeva õhtul Russakov vabastati vahi alt politseijaoskonnas..

MTÜ Vene Kool Eestis juht on vabastatud, tema kaaslane süüdistas prokuratuuri valetamises

Mõni aeg hiljem selgitas Eesti Prokuratuur, et kõik tegevused viidi läbi Eesti Vabariigi karistusseadustiku artikli 281 alusel algatatud juhtumi uurimise raames: "Ebaõigete andmete esitamine mittetulundusühingute ja fondide registrisse".

MTÜ Vene Kool Eestis juhi vahistamist prokuratuur eitab. Samas, nagu ka Eesti Sputnikule antud intervjuus, rõhutas MTÜ Vene Kool Eestis juhatuse liige Oleg Nazmutdinov, et prokuratuuri avaldus on talle üllatav. "Mida tuleks veel pidada isiku vabaduse piiramiseks? Et nad saadaksid kutse? Loomulikult oli see kõige ehtsam vahistamine," ütles ta.

Sputnik Eesti jätkab arengute jälgimist.

Teema:
MTÜ Vene kool Eestis juhi kriminaalmenetlus (7)
Tagid:
noortepoliitika, poliitika, vahistamine, läbiotsimine, Mstisav Russakov, MTÜ Vene Kool Eestis

Peamised teemad