06:21 10. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Vahejuhtumid
lühendatud link
45 0 0

Kõige järgi otsustades on need paroolid võrku sattunud sellepärast, et nimekirja kuuluvad kasutajad kasutasid erinevate veebiteenuste jaoks samu paroole, selgitati veebipoest.

TALLINN, 14. juuli — Sputnik. Kui veebipood Ozon avastas oma kasutajate andmeid sisaldava vaba juurdepääsuga faili, tunnistas ta lekkinud paroolid kohe kehtetuks ja teatas lekkest kontode valdajatele, teatati RIA Novostile Ozoni pressiteenistusest.

Ettevõtte esindajad märkisid, et nad jälgivad kahtlasi tegevusi ööpäevaringselt, sest 30 miljoni kliendi andmed võivad olla isuäratavaks saagiks häkkeritele.

Pressiteenistusest teatati, et Ozoni klientide paroolid moodustavad ainult murdosa kõnealusest failist, ülejäänud teave käib muude veebiteenuste klientide kohta.

"Kõige järgi otsustades on need paroolid võrku sattunud sellepärast, et nimekirja kuuluvad kasutajad kasutasid erinevate veebiteenuste jaoks samu paroole. Kelmid võisid need saada ka erinevatel aegadel kasutajate arvutite vastu suunatud viiruserünnaku abil," lisati Ozonist.

Varem on väljaanne RBK kirjutanud, et ajakirjanikud leidsid ühelt andmelekkeid koguvalt saidilt andmebaasi, milles olid üle 450 000 Ozoni kasutajakonto meiliaadressid ja paroolid. Väljaande teatel oli leke toimunud juba pool aastat tagasi.

Leitud andmebaas on kokku pandud kahest ülejäänust, mille originaalid leiti ühest häkkerifoorumist 2018. aasta novembris, mistõttu paroolid võivad olla juba kehtetud, sest ettevõte pidi pärast vabalt kättesaadava baasi avastamist tarvitusele võtma vastuabinõud.

Ozon on universaalse sortimendiga Venemaa suurim veebikaubamaja. See on asutatud 1998. aastal. 2018. aasta lõpu seisuga kuulus Ozoni tootevalikusse 1,6 miljonit kaubaartiklit. Peale selle on ettevõttel lennu- ja rongipiletite müügikeskkond Ozon.Travel. Ozoni peainvestorid on AFK Sistema ja Baring Vostok.

Samal teemal

Igal veebipoodnikul tasub mängureeglid endale selgeks teha
Tarbijakaitseamet lasi sulgeda crazydeal.ee veebilehe
Eesti veebipoe andmeleke: kes on isikuandmete lekkimises süüdi
Tagid:
veebipood, ühiskond, andmeleke, kasutajakonto

Peamised teemad