07:16 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Vahejuhtumid
lühendatud link
12210

Uurimise käigus selgitatakse Venemaal Habarovskis toimunud, nelja lapse surmaga lõppenud telklaagri tulekahju täpne põhjus, kuid juba nüüd võib öelda, et traagilised tagajärjed olid mitme teguri koosmõju tulemuseks.

TALLINN, 24. juuli — Sputnik. Sellest, mis võis Habarovski lastelaagris surmava tulekahju põhjustada ja millised tegurid ohvrite arvu mõjutasid, rääkisid kohalikud võimuesindajad.

Varem teatati, et ühe põhjusena vaadeldakse küttekeha riket või nõuetele mittevastavat kasutamist. Kraivalitsuses selgitati RIA Novosti sõnul hiljem, et avatud küttekehale võis kukkuda rätik või riideese.

Haapsalu lastekodupõlengust möödub kaheksa aastat >>

"Tuletõrjujate sõnul põlesid telgid välgukiirusel. Pealtnägijad teatasid ja ka videost oli näha, kuidas telgid põlesid nagu tõrvik, leegid tõusid 15 meetri kõrgusele," lisas allikas.

Samuti jõudsid tragöödiapaika külastanud ametnikud järeldusele, et telkidel oli liiga keeruline tõmblukk, mida lapsed pimedas kiiresti avada ei suutnud.

Kolmandaks raskendas tagajärgi asjaolu, et telgid paiknesid üksteisele liiga lähedal.

Последствия пожара в палаточном городке на территории горнолыжного комплексаХолдоми
МЧС РФ
Tulekahju tagajärjed suusakompleksi "Holdomi" territooriumil paiknenud telklaagris

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, puhkes 23. juuli öösel Habarovskis asuva "Holdomi" suusakeskuse territooriumil suur tulekahju – süttis laste telklaager. Tulekahjuala moodustas 2400 ruutmeetrit, täielikult hävis 20 telki 26-st. Kokku oli laagris 189 last, üks laps hukkus kohapeal, veel kolm suri intensiivravi palatis. Kannatada sai kaheksa inimest.

Kemerovo tragöödia >>

Intsidendi kohaselt avas Vene Föderatsiooni Uurimiskomitee kriminaalasja paragrahvide "Surma põhjustamine hooletuse tõttu" ja "Ohutusnõuetele mittevastavate teenuste osutamine" alusel. Asutuse omanik ja laagri direktor on kinni peetud. Esialgsetel andmetel võis tulekahju põhjuseks olla süttinud kütteseade.

Kolmapäev, 24. juuli kuulutati Habarovski krais leinapäevaks.

Samal teemal

Kemerovo tragöödia
Tagid:
tulekahju, laager, telk, lapsed, Venemaa

Peamised teemad