11:51 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Vahejuhtumid
lühendatud link
Provokatsioonid Mustal merel (60)
99 0 0

Ukraina julgeolekuteenistus SBU teatas Venemaa tankeri kinnipidamisest, mida väidetavalt kasutati varem, kui Ukraina mereväe alused üritasid Mustast merest Aasovi läbi murda merele, Kertši väina blokeerimiseks.

TALLINN, 25. juuli - Sputnik. Ukraina julgeolekuteenistus (SBU) pidas Izmaili sadamas kinni Venemaa tankeri Neyma, teatatakse Ukraina eriteenistuse veebilehel. Ametkonnas selgitati, et laeva kinnipidamine oli seotud vahejuhtumiga Kertši väinas, kui Venemaa piirivalvurid peatasid ja pidasid kinni kolm Ukraina mereväe laeva.

Ekspert: Eesti Kertši avaldus ei olnud suunatud Moskvale, vaid Washingtonile >>

SBU andmetel kasutati Vene tankerit Neyma väina blokeerimiseks, et takistada Ukraina laevade sisenemist Aasovi merele. Kiievist teatati, et laev oli sisenenud Ukraina sadamasse nime Nika Spirit all.

"Käesoleval ajaks on SBU uurijate, sõjaväeprokuröride ja piirivalvurite rühm Ukraina kohtu poolt sanktsioneeritud uurimistoimingud - läbiotsimised, dokumentide, raadioside salvestiste, logiraamatute võetused lõpetanud. Meeskonnaliikmed on üle kuulatud," teatas SBU.

Задержанное СБУ российское судно в порту Измаила, Украина. 25 июля 2019
© Фото : lb.ua
Ukraina SBU poolt kinni peetud Venemaa laev Ukrainas, Izmaili sadamas, 25. juuli 2019

Lisaks selgub teatest, et ettevalmistamisel on taotlus Venemaa tankeri arestimiseks, kuna see on tunnistatud kriminaalasjas "asitõendiks".

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et kolm Ukraina mereväe laeva tungisid 2018. aasta novembris Venemaa territoriaalvetesse ja üritasid Krimmi silla alt tungida Mustast merest Aasovi merele. Kertši väina läbiva laevaliikluse ja silla ohutuse tagamiseks otsustas Venemaa blokeerida tsiviillaevaga juurdepääsu sillale.

© Ruptly
Ситуация в Керченском проливе после провокации ВМС Украины

Selleks tuli rakendada tulirelvi, kuna Ukraina aluste kaptenid keeldusid täitmast Venemaa piirivalvurite seaduslikku nõudmist laevad peatada.

Laevadel olnud 22 mereväelast ja kaks SBU ohvitseri arreteeriti ja neile esitati süüdistus Venemaa riigipiiri ebaseaduslikus ületamises. Praegu viibivad nad Moskva eeluurimisvanglates. 17. juulil pikendas Moskva Lefortovo kohus nende vahi all pidamist veel kolme kuu võrra.

Teema:
Provokatsioonid Mustal merel (60)

Samal teemal

Provokatsioonid Mustal merel
Tagid:
Must meri, kinnipidamine, tanker, SBU, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad