08:31 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Vahejuhtumid
lühendatud link
102 0 0

Venemaa peaminister ei välistanud, et Siberi metsatulekahjude põhjuseks võib olla tahtlik süütamine seadusevastase tegevuse varjamiseks.

TALLINN, 1. august — Sputnik. Venemaa peaminister Dmitri Medvedev andis pädevatele organitele käsu kontrollida oletust tahtlike süütamiste kohta, mis võivadki olla Siberi ulatuslike metsapõlengute põhjuseks.

Председатель правительства РФ Дмитрий Медведев во время осмотра специализированной лесопожарной техники на площади Ленниа в городе Чита
© Sputnik / Александр Астафьев
Venemaa peaminister Dmitri Medvedev Tšitaas Lenini väljakul eriotstarbelise metsakustutustehnika ülevaatusel

Vastavad käsud on antud Venemaa juurdluskomiteele, Venemaa siseministeeriumile ja peaprokuratuurile, teatab RIA Novosti. Taga-Baikali krais töövisiidil viibiv Medvedev ei välistanud, et metsapõlengute taga võivad olla katsed "varjata ebaseadusliku metsaraie raielanke".

Raport tahtlike süütamiste versiooni kontrollimise tulemustest on kästud esitada hiljemalt tänavuse aasta 1. novembril.

Siberi metsatulekahjud – mida neist teame

Ligi nädal tagasi mähkus Siber ja hulk teisi Venemaa piirkondi suitsuvingu ja kõrbehaisu – metsad põlesid. Idatuul kandis suitsuvine üle ulatusliku maa-ala. Tänaseks hõlmab põlenguala üle 2,8 miljoni hektari.

Vastavalt Venemaa presidendi Vladimir Putini korraldusele 31. juulist on tulekahjude kustutamisse ja nende tagajärgede likvideerimisse kaasatud riigi kaitseministeeriumile alluvad kaitsejõud. Kaitseministeeriumi andmeil on suurimatesse põlengupaikadesse suunatud kustutustöödele sõjaväe transpordilennukid Il-76 ja helikopterid Mi-8, mis kõik on varustatud eriseadmetega tonnide kaupa vee paiskamiseks põlengukolletesse.

Samal teemal

Poliitikud ohustavad inimeste elu
Tallinna lähedal möllas väga ohtlik tulekahju – hingata soovitati läbi niiske lapi
Telgid põlesid kui tõrvikud: kuidas tulekahju Habarovski lastelaagris alguse sai
Tagid:
metsatulekahju, Venemaa, tulekahju

Peamised teemad