03:54 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Vahejuhtumid
lühendatud link
54 0 0

Ameerika Ühendriikides Ohio osariigis Daytonis tulistas baaris mees surnuks vähemalt kümme inimest, teatas kohalik meedia.

TALLINN, 4. aug — Sputnik. Esialgse teabe kohaselt on hukkunuid kuni kümme ja paljudel haavatutest on raskeid vigastusi, vahendas ERR viitega väljaandele Helsingin Sanomat.

Ametlikult kinnitamata andmetel oli tulistajaks mees, kellele oli kehtestatud baarikeeld. Politsei kinnitas BBC teatel, et nad tapsid tulistaja sündmuskohal.

"Kui tulistamine algas, olid meil vahetus läheduses politseinikud ja suutsime sellele kiiresti reageerida ning lõpu teha," teatas Daytoni politsei Twitteris. 

Automaadiga relvastatud mees tappis laupäeval USA-s El Paso rahvast tulvil Walmarti kaubamajas 20 ja vigastas 26 inimest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti hommikul. Tegemist oli teise inimohvritega intsidendiga Walmarti kaubamajas vähem kui nädala jooksul.

USA politseinik, illustreeriv foto
© Sputnik / Леонид Сквирский

Ühel nutitelefoniga jäädvustatud videol võis näha mitmeid surnukehi poe parkimisplatsil, teisel paanikas ostlejaid laskude saatel põgenemas. Kannatanute seas on ka lapsi.

Massitulistamised Ameerika Ühendriikides toimuvad järjest sagedamini ja nõuavad järjest rohkem inimelusid. 

Suve algul sai Virginias aset leidnud tulistamises surma 12 inimest. Sündmused said alguse kella nelja ajal õhtul, kui relvastatud mees sisenes omavalitsuse hoonekompleksi ja hakkas koheselt valimatult inimeste pihta tulistama. Tulistaja tapeti tulevahetuses politseiga. Politsei andmetel oli ründajaks kauaaegne omavalitsuse töötaja kommunaalteenuste vallas.

Marylandi osariigipealinnas Annapolises leidis mullu juuni lõpus aset tulistamine päevalehe Capital Gazette toimetuses, surma sai viis inimest, teatasid USA politsei ja meediakanalid. Veel kolm inimest sai haavata, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
politsei, hukkunud, tulistamine, USA

Peamised teemad