15:29 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Vahejuhtumid
lühendatud link
198 0 0

Noor prantslane ületas ujudes riigipiiri ja istus Vene poolel liinibussi, kus piirivalvurid ta dokumendikontrolli käigus kinni pidasid.

TALLINN, 4. august — Sputnik. Leningradi oblasti Slantsõ linnakohus vaatas läbi Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni riigipiiri ebaseaduslikult ületanud 22-aastase Prantsuse Vabariigi kodaniku suhtes algatatud kriminaalasja. Sellest teatas Leningradi oblasti riigiprokuratuuri pressiteenistus.

Гражданин Франции, нелегально пересекший эстонско-российскую границу
© Фото : ПУ ФСБ по Ленобласти
Kinnipidamisel oli välismaalane teatanud, et ujus Venemaale soovist reisida

Isik ületas piiri väljaspool piiripunkti ja tal ei olnud Venemaale sisenemiseks nõutavaid dokumente ega viisat.

Süüdistatav tunnistas end toimepandud kuriteos täielikult süüdi ja teatas, et kahetseb oma tegu. Kohus mõistis süüdistatava süüdi Venemaa Föderatsiooni kriminaalkoodeksi paragrahvi 322 lõike 1 alusel ja karistas teda 10 000 rubla ehk umbes 138 euro suuruse trahviga.

Kuna mees oli enne kohtulikku uurimist olnud vahi all, pidas kohus võimalikuks vabastada ta vastavalt seadustele täielikult trahvi maksmisest.

Kinnipidamisel oli välismaalane teatanud, et ujus Venemaale soovist reisida. Mingeid muid arusaadavaid tegude põhjendusi ei ole ta esitanud.

Narva jõgi on jõgi Eesti idapiiril, mis algab Peipsist Vasknarva külast lõuna pool ja suubub Narva-Jõesuus Narva lahte. Ajalooliselt on jõge (eriti vene ja saksa keeles) nimetatud ka Narova jõeks.

Jõe pikkuseks on mõõdetud 75 kilomeetrit. Keskmine laius on 300 meetrit ja sügavus 5 meetrit. Narva jõe suurim laius ulatub üle kilomeetri.

Veerohkuselt on Narva jõgi Neeva järel teine Soome lahte suubuv jõgi ja Eesti veerohkeim jõgi. Jõe keskmine vooluhulk on umbes 400 m³/s, mis suurvee ajal kasvab kuni viis korda. (Allikas: Vikipeedia)

Нарвский променад - набережная пограничной реки.
© Sputnik / Евгений Ашихмин
Narva jõgi on jõgi Eesti idapiiril

Samal teemal

Riigikontrolör soovitab idapiirilahenduse optimaalsust ratsionaalselt kaaluda
Piirivalvurid pidasid kinni piiriposti juures pilti teinud turistid
Ego ja Elek hakkavad riigipiiri valvama
Piirivalvurid tabasid kaks ebaseaduslikult Eestis viibinud välismaalast
Salakaubana saabuvad relvad Venemaale läbi Baltimaade ja Ukraina
Tagid:
kohus, ebaseaduslik, Prantsusmaa, Venemaa, Eesti, riigipiir

Peamised teemad