08:45 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Vahejuhtumid
lühendatud link
63 0 0

Microsoft palkas isegi lisatöötajaid isiklike kasutajavestluste pealtkuulamiseks ja teksti vormis kirjapanemiseks, teatab portaal Vice.

TALLINN, 15. august — Sputnik. Portaal Vice juhtis tähelepanu Microsofti privaatsuspoliitika tingimuste uuendusele, mille kohaselt võib ettevõte analüüsida Microsoft Cortana häälassistendist või Skype Translatorist saadud teavet, vahendab RIA Novosti.

"Isikuandmete töötlemine hõlmab nii automatiseeritud kui ka käsitsi (inimeste) töötlemise meetodeid," seisab värskenduses.

Vice teatas varem, et Microsoft palkas isegi lisatöötajaid isiklike kasutajavestluste pealtkuulamiseks ja teksti vormis kirjapanemiseks. Ettevõte kinnitas teavet osaliselt.

"Otsustasime, et peaksime täpsustama, et inimesed tõepoolest uurivad mõnikord sisu," ütles Microsofti pressiesindaja portaalile antud kommentaaris. Ettevõte lootis, et see täpsustus toob kasutajatega suhtlemisel "rohkem selgust".

Nagu Vice märgib, pole Microsofti privaatsuseeskirjades varem teatatud, et teised inimesed kasutajate helisalvestisi kuulata võivad.

Microsoft on koos Amazoniga peapretendent USA kaitseministeeriumi hankes pilveteenuse osutamiseks kaitsejõududele, sealhulgas ka lahinguväljal olevatele sõduritele. Hanke maksumuseks on kuni 10 miljardit dollarit. 

Projekti nimi on JEDI – Joint Artificial Intelligence Center – mis peaks rinda pistma Hiinas loodavate Baidu, Tencenti ja Alibaba analoogsete süsteemidega, samuti Venemaa seniavalikustamata alternatiivsete rakendustega.

Loe lisaks:

Samal teemal

Google tasus Vene seaduste rikkumise eest määratud trahvi
Google avab vähem kui saja kilomeetri kaugusel Tallinnast oma hariduskeskuse
Facebookis on uus leke
Eesti veebipoe andmeleke: kes on isikuandmete lekkimises süüdi
Facebook ja Google manipuleerivad kasutajaid oma andmeid jagama
Tagid:
privaatsus, andmekaitse, pealtkuulamine, Microsoft

Peamised teemad