07:51 30. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Vahejuhtumid
lühendatud link
A321 hädamaandumine maisipõllule (6)
142 0 0

Lennuki meeskond, kes vahetult pärast starti Moskva Žukovski lennuväljalt õhulaeva maisipõllule maandas, tegi ainuõige otsuse ja käitus meisterlikult, kinnitas ekspert.

TALLINN, 15. august — Sputnik. See on näide lennundusimest, kinnitas NSVL teeneline piloot, Venemaa Transpordijärelvalveameti Rostransnadzor avaliku nõukogu tsiviillennunduse komisjoni esimees Oleg Smirnov.

"Et lennuk teise, juba samuti ebastabiilse mootori võimaliku peatumise tõttu kivina alla ei kukuks, tegi kapten ainuõige otsuse maanduda sealsamas, tehes samal ajal teisegi professionaalse otsuse – jätta maandumistelikud välja laskmata ja laskuda "kõhule". See oli väga oluline," täpsustas Smirnov RIA Novostile.

Ta selgitas, et kui lennuk maandunuks ratastele, tekkinuks õhulaeva keresse olulised mehaanilised vigasused, mis võinuks kahjustada kütusepaake ja väga tuleohtlikku reaktiivkütust lekitada. Selle vältimiseks otsustas komandör maandada lennuki "kõhu peale" ja ta tegi seda suurepäraselt, leiab endine piloot.

"See on näide lennundusimest, peab olema meister, et selline mürakas põllule maandada. Sellel imel on konkreetsed autorid - piloodid ja salongipersonal, kes reisijate evakuatsioonis osalesid," ütles Smirnov. 

Reisilennuk maandus maisipõllule
ГУ МЧС по Московской области

"Ime organiseeris ettevõte, mis valmistab lennukitele sedavõrd meisterlikke meeskondi, ka käsitsijuhtimisrežiimis tegutsemiseks," jätkas ekspert.

Ural Airlines A321 lendas neljapäeval reisil 178 Žukovskist Simferoopolisse. Föderaalse õhutranspordi agentuuri andmetel oli lennuki pardal 226 reisijat ja seitse meeskonnaliiget.

Õhkutõusmisel põrkas lennuk kokku kajakaparvega, kelle mootoritesse sattumine põhjustas jõuallikate töös olulisi häireid.

Õhulaev sooritas hädamaandumise Moskva oblasti Ramenski rajooni põllul. Tervishoiuministeeriumi andmetel viidi haiglasse 23 inimest, nende hulgas üheksa last.

Loe lisaks: 

Teema:
A321 hädamaandumine maisipõllule (6)
Tagid:
piloot, maandumine, Moskva, Venemaa, lennuk

Peamised teemad