00:17 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Vahejuhtumid
lühendatud link
Danske rahapesuskandaal (40)
84 0 0

Tallinna politsei jätkab pankur Aivar Rehe otsinguid, kelle ametis olles Danske Banki Eesti filiaali juhina läbis Taani panga kohalikke kontosid aastatel 2007-2015 sadu miljardeid kahtlase päritoluga raha.

TALLINN, 24. september — Sputnik. Põhja politseiprefektuuri operatiivosakonnas usutakse, et Danske Banki Eesti filiaali endise skandaalse juhi Aivar Rehe elu ja tervis on reaalses ohus. Tema otsinguil osales umbes nelikümmend inimest, nende seas ka vabatahtlikke.

Teenistuskoerte ja droonide abil otsitakse pankurit tema tavaliste jalutuskäikude paikadest. Politsei palub kõigil, kes Rehet nägid või teavad tema viibimiskohta, teatada sellest hädaabinumbrile.

Pankur lahkus oma kodust mustas spordijakis ja mustades spordipükstes, millel oli kiri "Collistar", jalas olid tal valge tallaosaga mustad spordijalatsid. Aivar Rehe on 180 cm pikk ja lühikeste hallide juustega.

Kõmuline rahapesujuhtum

Sputnik Eesti on juba kirjutanud 2018. aastal puhkenud skandaalist, kui sai teatavaks, et Danske Banki Eesti filiaali kontodel "liigutati" hiiglaslikke tundmatu päritoluga rahasummasid. Esialgne uurimine näitas, et tegemist võib olla 201 miljardi euroga. 2018. aasta detsembri seisuga suletud 15 tuhandest pangakontost tunnistati kahtlaseks vähemalt 6,2 tuhat.

Kui Hermitage Capitali omanik Bill Browder esitas panga Eesti filiaali 26 töötaja vastu kuriteoteate, alustas Riigiprokuratuur 31. juulil 2018 mõnede Danske Banki Eesti filiaalis toimunud episoodide suhtes kriminaalmenetlust.

Browderi sõnul lõid Aivar Rehe juhitavad kohalikud pangandustöötajad tingimused suuremahuliseks rahapesuks ja varjasid seda. Rahapesukahtlusega peeti kinni kümme Danske Panga Eesti filiaali klienditeenindajat. Nende poolt tehtud kahtlaste pangatehingute kogusumma oli umbes 300 miljonit eurot. Danske Banki Eesti filiaali endist juhti Aivar Rehet ennast kinni ei peetud.

Venemaa keskpank hoiatas juba 2013. aastal panga Eesti filiaali võimalike ebaseaduslike rahaülekannete eest Venemaa klientide poolt, kuid Danske Bank vajalikke meetmeid tarvitusele ei võtnud. Skandaali tõttu astus Danske Banki juht Thomas Borgen tagasi, paludes Eesti ühiskonnalt, pangaklientidelt ja investoritelt vabandust.

Lugege lisaks:

Teema:
Danske rahapesuskandaal (40)

Samal teemal

Danske rahapesuskandaal
Tagid:
otsingud, Aivar Rehe, kadunud, politsei, Danske

Peamised teemad