20:34 18. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0816
  • RUB68.9685
Vahejuhtumid
lühendatud link
50 0 0

Kaitsepolitsei töötajad pidasid kinni kaks suures koguses lõhkeaine ebaseaduslikus käitlemises kahtlustatavat eestlast.

TALLINN, 8. oktoober — Sputnik. Kaitsepolitsei (KaPo) avastas septembri lõpus Lääne-Virumaal umbes kolm kilogrammi ebaseadusliku lõhkeainet. Kolme kilogrammi TNT plahvatus ohustaks 20 meetri raadiuses olevate inimeste elu ja tervist.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et oktoobris saavad Eest elanikud karistust kartmata politseile vabatahtlikult üle anda registreerimata tulirelvi ja laskemoona. Selle üleandmiseks soovitab politsei esimesel võimalusel pöörduda kohaliku politsei poole või teatada sellest telefoninumbril 112. Politsei tuleb ise tulirelvale ja moonale järele ja toimetab jaoskonda.

Hea näide, mis juhtub seaduserikkujatega, on septembris Tallinna Õismäel asuvas üürikorteris lõhkeainete hoidmises kahtlustatava elaniku kinnipidamine KaPo poolt.

Õismäe tee 64 asuva maja korteris, mida üüris varem politseis töötanud 40-aastane Urmas, leidis kaitsepolitsei uurimistoimingute käigus hulgaliselt vanu mürske ja muid lõhkekehi. Selgus, et 2013. aastal oli Urmast juba karistatud lõhkeainete ebaseadusliku käitlemise eest tingimisi rahatrahviga.

Selleks et inimeste elu mitte ohtu seada, pidi KaPo terve öö väldanud läbiotsimiste ajaks evakueerima üheksakorruselises hoones Urmasega samas sissekäigus elanud 35 korteri elanikud.

Lõhkeaine või lahingumoona leid.
Lõhkeaine või lahingumoona leid.

Lugege lisaks:

KaPo avaldas Õismäe lõhkekehade otsingu üksikasju – "inimeste evakueerimine oli vajalik"

Kapo sai Õismäe kortermaja menetlemisega ühele poole

Pommiähvardaja mõisteti vangi

Samal teemal

Lõhkeaine või lahingumoona leid
Psühholoogilise esmaabi kriisimeeskond pakub abi suurõnnetuste puhul
Riigikontroll: haiglad pole kriisiks valmis
Tagid:
lõhkematerjal, Lääne-Virumaa, kinnipidamine, KaPo

Peamised teemad