14:27 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Vahejuhtumid
lühendatud link
6111

Ameerika diplomaadid eemaldati Venemaal Severodvinski rongist keelutsoonis viibimise loa puudumise tõttu.

TALLINN, 18. oktoober — Sputnik. USA saatkond Venemaal kinnitas teavet, et Arhangelski oblastis Severodvinskis tõsteti mitu ameerika diplomaati rongilt maha. Varem, nagu teatab RIA Novosti, kinnitas mitu meediakanalit, et Nenoksa-Severodvinski rongilt eemaldati kolm Ameerika kodanikku seetõttu, et nad sisenesid keelatud territooriumile ilma vajalike lubadeta. Telekanal Ren TV teatas, et intsident toimus 14. oktoobril.

USA Moskva saatkonna pressinõunik Rebecca Ross ütles juhtunut kommenteerides, et enne reisi oli järgitud kõiki protseduure ja Venemaa kaitseministeeriumi "teavitati" toimuvast eelnevalt.

RT Telegrami-kanali andmetel on Venemaa välisministeerium juba teatanud, et "teavitus" puudutas USA kodanike reisi Arhangelskisse, mitte aga Severodvinski.

Ross eelistas Ameerika diplomaatide turvatsooni suundumise eesmärki mitte täpsustada.

On teada, et Nenoksa asula piirkonnas, 40 kilomeetri kaugusel Severodvinskist, asub Vene mereväe polügoon, kus augustis toimus plahvatus, mille tagajärjel hukkus viis Rosatomi korporatsiooni töötajat ja veel kaks inimest haiglas vigastustesse suri.

Sputnik Eesti andmetel juhtus traagiline õnnetus ajal, mil katsetati "eriseadet" – seesugust nimetust kasutatakse Venemaa sõjatööstuskompleksis kõigi relvadega seotud toodete puhul. Venemaa kaitseministeeriumi teatel testiti plahvatuse hetkel vedelkütusel toimivat rakettmootorit. Hiljem täpsustas Rosatom, et "eriseadmel" oli radioisotoopne jõuallikas.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Venemaa välisministeerium on nördinud: USA ei andnud ÜRO Peaassambleel osalejaile viisasid
Noor Kaardivägi kaebab Eesti kehtestatud sisenemiskeelu Euroopa Inimõiguste Kohtusse
Tagid:
Rosatom, Arhangelsk, rong, Venemaa, USA

Peamised teemad