09:33 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Vahejuhtumid
lühendatud link
54 0 0

Prantsuse õiguskaitsjad on kinni pidanud oma riigi kodaniku, kes kavatses kaaperdada lennuki ja korraldada terroriakti 11. septembril 2001 New Yorgis toime pandud Maailma Kaubanduskeskuse rünnaku eeskujul.

TALLINN, 18. oktoober — Sputnik. Prantsuse õiguskaitsjad kahtlustavad oma riigi kodanikku ulatusliku terroriakti ettevalmistamises. Politsei andmetel kavatses kinnipeetu 11. septembri terroriaktidest eeskuju võttes kaaperdada lennuki ja korraldada rünnaku.

Prantsusmaa siseministri Christophe Castaneri sõnul on kahtlustatav, kes "oli vaimustuses 11. septembrist" ja kavatses kaaperdada lennuki, võetud vahi alla eelmisel kuul. Minister ütles, et see oli juba kuuekümnes ärahoitud terroriakt Prantsusmaal alates 2013. aastast.

France Info andmetel käib jutt keskealisest Prantsuse kodanikust, kes elab Pariisi lähedal Hauts-de-Seine"i departemangus. Õiguskaitsjate tähelepanu köitsid tema postitused ühismeedias, kus ta kõige järgi otsustades otsis mõttekaaslasi.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, hõivasid islamistidest enesetaputerroristid 11. septembril 2001 neli reisilennukit ja suunasid kaks neist New Yorgi ärielu sümboli Maailma Kaubanduskeskuse pihta ja kaks ülejäänut Pentagoni ja oletatavasti Valge Maja ning Kapitooliumi pihta. Kõik lennukid peale viimase, mis purunes Pittsburghi lähedal, tabasid sihtmärki.

© RIA Novosti
Terrorirünnak New Yorgis 11. septembril 2001 — arhiivikaadrid

11. septembri terroriakti tagajärjel hukkus 2977 inimest, sealhulgas 343 tuletõrjujat ja 60 politseinikku. Enamik hukkunutest olid tsiviilisikud. Tegemist on maailma ajaloo ohvriterohkeima terroriaktiga.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Eksiti saja võrra: Sri Lankal täpsustati terroriaktides hukkunute arvu
Facebook ja YouTube antakse Uus-Meremaa rünnaku pärast kohtusse
Valged õhupallid Beslani tragöödia mälestuseks — video
Tagid:
lennuk, kaksiktornid, USA, terrorirünnak, Prantsusmaa

Peamised teemad