07:39 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Vahejuhtumid
lühendatud link
Euroopa rändekriis (101)
124 0 0

Suurbritannia Essexi krahvkonnas leiti veoauto 39 inimese – arvatavasti migrandi – surnukehadega. Tingimused, milles ohvreid veeti, on õõvastavad – tegu on toidu transportimise külmutushaagisega.

TALLINN, 24. oktoober — Sputnik. Suurbritanniat šokeeris kohutav leid Essexis, kus veoautos avastati 39 inimese – ilmselt pagulaste – surnukehad. Mõrvakahtluse alusel peeti kinni autojuht, 25-aastane Põhja-Iirimaa elanik.

Politsei leidis kolmapäeva õhtul ühest Grace'i linna tööstuspargist surnukehi täis veoauto. Kohapeal selgus, et autos olid 38 täiskasvanu ja ühe teismelise laibad.

Ohvrite väljaselgitamine võtab kaua aega, tunnistavad õiguskaitseametnikud, kuid tundub, et jutt käib illegaalsetest ränduritest.

On teada, et veok, millest sai peaaegu nelja tosina inimese haud, saabus Suurbritanniasse Bulgaariast 19. oktoobril Holyheadi sadama kaudu, mis Inglismaad Iirimaaga ühendab. Sõiduauto juht, Põhja-Iirimaalt pärit 25-aastane mees peeti mõrvakahtlusega kinni, vahendab Irish News

Suurbritannia Autovedude assotsiatsiooni juhi Richard Burnetti sõnul on veoki konteiner, milles surnukehad leiti, mõeldud külmutatud toidu vedamiseks.

Temperatuur selles võib langeda miinus 25 kraadini, seega on elusate inimeste transportimine sellistes tingimustes eluohtlik, rõhutas Burnett. Samuti lisas ta, et konteineris pole valgustust ja ainus koht, kus häda õiendada sai, asus haagise otsas.

Suurbritannia siseminister Priti Patel ütles, et oli toimunust šokeeritud ja kurb. Ta toonitas, et Essexi politseile tuleks anda kõik võimalused juhtunu väljaselgitamiseks.

Ka peaminister Boris Johnson oli juhtunust šokeeritud. "Minu mõtted on nüüd kõigi surnute ja nende lähedastega," kirjutas ta Twitteris.

Vaatamata ohvrite suurele arvule ei ole see Ühendkuningriigi jaoks kõige hirmsam leid. 2000. aastal avastati Doveris veokikonteinerist 58 Hiina päritolu inimese surnukehad. Seitse salakaubaveo operatsioonis osalenut said vanglakaristused, veoauto juhile määrati 14 aastat.

Lugege lisaks: 

Teema:
Euroopa rändekriis (101)

Samal teemal

Euroopa rändekriis
Tagid:
veoauto, hukkunud, migrandid, Suurbritannia

Peamised teemad