10:34 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Vahejuhtumid
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
92122

Tallinna kesklinnas tulistati päise päeva ajal tunnistajate nähes õhkrelvast teismelisi. Sputnik Eesti vestles kannatanutega.

TALLINN, 30. oktoober — Sputnik, Aleksandr Lukjanov. Võõras mees tikkus agressiivselt ligi kahele Tallinna teismelisele koolipoisile ja üritas neid püstoliga ähvardades röövida. Seejuures tulistas ta kaks korda õhupüstolist. Kanatanud rääkisid toimunust Sputnik Eestile.

Andrei Sarantšini ja Maksim Dorohhovi sõnul kõndisid nad koolivaheajal reede 25. oktoobril pärastlõunal Ülemiste kaubanduskeskuses ja otsustasid edasi minna mööda Majaka tänavat läbi Pae pargi KUMU muuseumi poole.

Liinibussi nr 58 bussipeatuses tuli neile vastu võõras, umbes kaheksateistkümneaastane noormees. Poisid keerasid ümber nurga, kuid võõras jõudis neile järele. Poisse "kavalpeadeks" (v.k. "шустрилы") nimetades, hakkas tüüp neid ähvardama: võttis taskust relva ja lasi Maksimile jalga (relv osutus pneumaatiliseks). Siis hakkas ta neilt raha ja mobiiltelefone nõudma.

Андрей Саранчин и Максим Дорохов (справа). Футболисты, которым угрожал хулиган
© Sputnik / STRINGER.
Andrei Sarantšin ja Maksim Dorohhov (paremal). Jalgpallurid keda ähvardas huligaan

Mees nõudis, et poisid annaksid talle oma joped. Siis ütles, et tuleb koos poistega nende koju ja poisid peavad talle korteritest asju tooma. Andrei ja Maksim vastasid, et elavad kaugel.

Majakast sõideti Hobujaama peatusesse, kus tuli teisele trammile ümber istuda. Võimalust kasutades panid poisid jooksu. Valuga võideldes põgenes ka Maksim, kuid tüüp tulistas teda ja tabas uuesti jalga. Ta jõudis Andreile järele, kuid ta rabeles lahti ja jooksis kohvikusse, kust kutsuti politsei. Kohale saabunud politseinikud viisid Andrei ja Maksimi politseijaoskonda ning võtsid neilt seletused.

Järgmisel päeval, laupäeval, 26. oktoobril nägi Maksim neid ähvardanud meest uuesti. Sel päeval oli poistel treening (mõlemad tegelevad jalgpalliga) ning nad rääkisid oma treenerile, jalgpalliklubi Lasnamäe Ajax asutajale ja treenerile Boriss Duganile, et nägid kurjategijat.

Президент футбольного клуба Аякс (Таллинн) Борис Дугань
© Sputnik / Вадим Анцупов
Jalgpalliklubi Ajax (Tallinn) president Boris Dugan

Too helistas politseisse ja sama päeva õhtul teatati, et röövel on tabatud.

Poisse paneb imestama ka see, et täiskasvanu tegeleb sellisel moel väljapressimisega.

"Kui tal on rahaprobleeme, saaks ta ausalt raha teenida, selleks on palju võimalusi," ütles Maksim. Poisid ise tahaksid saada professionaalseteks jalgpalluriteks.

Lugege lisaks:

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Pärnumaal tapeti tulirelvast 55-aastane mees
Tallinnas Koplis toimus tulistamine
Muutuvad relvaloa taotlemise tingimused
Tagid:
teismelised, kesklinn, tulistamine, Tallinn

Peamised teemad