09:05 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Vahejuhtumid
lühendatud link
3901

Valvas kodanik helistas politseisse ja teatas, et lapsi vedav buss ületab lubatud sõidukiirust. Kontrollimise tulemusel tuvastati bussijuhil alkoholijoove.

TALLINN, 8. november — Sputnik. Kesk-Eestis Järvamaal peatasid politseinikud lapsi vedava bussi, mille roolis olev juht osutus joobnuks.

49-aastane bussijuht kõrvaldati roolist ja tema vastu on algatatud süüteomenetlus.

Bussijuhi enese sõnul olevat ta sõidu eelõhtul õlut joonud.

Sputnik Eesti kirjutas kevadel, et politsei tabas Keilas liinibussi roolist purupurjus juhi. Kahtlase sõidustiiliga bussijuhist andsid korrakaitsjatele teada nii üks bussis viibinud noor reisija kui ka üks kaasliikleja, kellele jäi silma, et bussijuht eiras punast foorituld. Atko embleeme kandnud bussis viibis sõiduki peatamise hetkel 20 inimest.

2017. aasta detsembri lõpus alkoholijoobes liiklusõnnetuse teinud endine politseinik Keity Liivakivi sai Pärnu maakohtult tingimisi vangistuse. Kohus võttis Liivamäelt pooleks aastaks ära ka juhtimisõiguse.

Pärnumaal Häädemeeste vallas kraavi sõitnud kaks naispolitseinikku olid enam kui 1,5-promillises joobes. Mõlemad jäid tööst ilma, aga kohtus sai karistuse autot juhtinud Liivamägi.

Maanteeameti tellitud uuringu "Sõiduki juhtimine alkoholi ja narkootikumide mõju all" kohaselt on ligi 8% Eesti elanikest juhtinud sõidukit olles alko- või narkojoobes, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2-1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30-500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Alkoholist põhjustatud suremus Eestis

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Kohus saatis raskes joobes autot juhtinud mehe vangi
Politseinikud on 112-le tehtud kõnede abil tänavu kinni pidanud 160 joobes sõidukijuhti
Politsei tabas kuue kuuga ligi 3400 joobes juhti
Jalakäija hukkus, joobes autojuht lahkus sündmuskohalt
Tagid:
Järvamaa, Eesti, purjus, lapsed, bussijuht

Peamised teemad