01:56 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Vahejuhtumid
lühendatud link
31

E-riigi edukaks ründamiseks pole üldsegi tarvis küberrelva kasutada – selleks piisab rottidest, nagu Eestis selgus.

TALLINN, 21. november — Sputnik. Eesti e-riigi andmeside katkes rottide rünnaku tõttu – närilised järasid puruks maa-aluse kaabli, mis pidi tagama portaali eesti.ee teenuste tõrgeteta toimimise.

Lisaks riigiportaalile eesti.ee mõjutas rottide rünnak ka haigekassa veebilehe toimimist – puudus võimalus digiretseptide väljastamiseks.

Eesti Vabariigi Infosüsteemide Ameti (RIA) andmeil sõitis tehnikute brigaad kohe välja kaabli kahjustusi parandama. Kuna ligipääs portaali teenustele on nüüd taas avatud, saab järeldada, et spetsialistidel õnnestus rotrünnaku tagajärjed likvideerida.

Portaal eesti.ee on Eesti riigi ühtne veebileht, mille kaudu asutused ja ametkonnad avaldavad teavet, teevad kättesaadavaks oma e-teenused ning edastavad dokumente ja teatisi.

Teatavasti on e-riigi andmesisesüsteemide turvalisuse tagamine Eesti valitsuse ja eriteenistuste tegevuses üks peamisi prioriteete. Eesti ja tema liitlaste kaitseks küberrünnakute eest tegutseb Tallinnas 2008. aastast alates asjaomane NATO küberturbekeskus.

Seda keskust peetakse üheks võtmetähtsusega elemendiks alliansi süsteemse küberkaitsevõime väljaarendamisel.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, osalevad praegusel hetkel NATO küberkaitsekeskuse tegevuses 25 riigi esindajad. Struktuuris töötab vähemalt 300 inimest.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Venemaa kogemus: IT-spetsialiste on võimalik välismaalt tagasi saada
Saksa ajaleht: Venemaa muutub suureks IT-riigiks
Moodustati Eesti suurim IT-õppe kompetentsikeskus
Kaitseväe küberväejuhatus alustab tegevust
Uuring: Riia on rohkem IT-linn kui Tallinn
Tagid:
Eesti Haigekassa, riigiportaal, sidevõrk, Eesti, küberrünnak, rott, e-riik

Peamised teemad