03:58 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Vahejuhtumid
lühendatud link
41

Infotehnoloogia valdkonna ekspert, Venemaa IT-firmade konsortsiumi Inforus president Andrei Masalovitš andis hinnangu Eesti avalike teenuste infosüsteemide töökindlusele.

TALLINN, 22. november — Sputnik. Vene ekspert ütles, et kui 2001. aasta 11. septembril Maailma kaubanduskeskuse kaksiktornid kokku varisesid, kaotasid kõik ettevõtted oma andmed ja ainult üks neist ei pannud midagi tähelegi – tema süsteem toimis edasi ja andmed kahjustada ei saanud, ehkki serveritest ei jäänud ei kildugi järele, kõik need põlesid tuhaks.

"Pole vaja mingeid rotte, vaja on vaid ajud tööle panna. Rotid tulevad nende juurde, kellel pea ei tööta. Aegsasti tuleb mõelda, mis võib juhtuda ja kuidas hinnalisi andmeid varundada, tagada nende terviklikkus. Kaks rotti, üks kaabel – ja NATO vaateaken on välja lülitatud. See on ometigi korralagedus," ütles Andrei Masalovitš Sputnik Eestile antud intervjuus.

Eesti e-riigi andmeside katkes rottide rünnaku tõttu – närilised järasid puruks kiudoptilise kaabli, mis pidi tagama portaali eesti.ee teenuste tõrgeteta toimimise. Mõneks ajaks oli rivist väljas ka haigekassa veebileht – polnud võimalik digiretsepte välja kirjutada.

Teatavasti on e-riigi andmesisesüsteemide turvalisuse tagamine Eesti valitsuse ja eriteenistuste tegevuses üks peamisi prioriteete. Eesti ja tema liitlaste kaitseks küberrünnakute eest tegutseb Tallinnas 2008. aastast nimelt selleks loodud NATO küberturbekeskus.

Andrei Masalovitši kommentaari saab kuulata siin: 

Масалович объяснил, почему две крысы смогли обесточить витрину НАТО

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Uuring: Riia on rohkem IT-linn kui Tallinn
Eesti IT-ettevõtted digiteerisid Moldova kahe kohtu arhiivid
Jaapanlased näevad Eestit kõrgelt arenenud IT-riigina
Venemaa kogemus: IT-spetsialiste on võimalik välismaalt tagasi saada
Tagid:
e-riik, rott, küberrünnak, Eesti, sidevõrk, riigiportaal, Eesti Haigekassa

Peamised teemad