11:16 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Vahejuhtumid
lühendatud link
11

Kingissepa tollitöötajad pidasid kinni tallinlase, kes üritas Venemaalt ebaseaduslikult välja viia suure koguse sularaha.

TALLINN, 30. november — Sputnik. Venemaa tolliametnikud nurjasid katse vedada ebaseaduslikult välja ühtekokku 3,8 miljoni rubla väärtuses välisvaluutat, seega üle 54 000 euro. Asetleidnu puhul on algatatud kriminaalmenetlus.

Raha leiti piiril toimunud tollikontrolli käigus. Kingissepa tolliinspektor leidis juhiistme alt kaks kokkukortsitud kilekotti, mis olid pungil täis paberraha – 69 rahatähte nimiväärtusega 500-eurot ja 100 kupüüri 200-euroseid. Deklareerimata valuuta kogusumma oli 54 000 eurot.

Venemaa seaduste kohaselt ei tohi riigist ilma deklareerimata välja viia üle 10 000 USA dollari. Juhul kui raha viiakse välja muus valuutas, konverteeritakse need Keskpanga vahetuskutsi alusel, mis piirikontrolli läbimise hetkel parajasti kehtib.

Kuna leitud rahasumma ületas mitmekordselt lubatud määra, on juhtumi kohta algatatud Venemaa Föderatsiooni kriminaalkoodeksi 1. osa artikli 200.1 alusel kriminaalmenetlus.

Sputnik Eesti edastas, et 2018. aastal likvideeris Venemaa Föderaalne Julgeolekuteenistus (FSB) koostöös siseministeeriumi ja Rahvuskaardiga järjekordse EL-i riikidest pärit tulirelvade tarnekanali. 

Lääne-Euroopast Venemaale ja teistesse SRÜ riikidesse ja Gruusiasse suunduvate salarelvade transiitvood läbivad Lätit, Leedut ja Eestit. Relvade salakaubaveoks kasutavad kuritegelikud rühmitused aktiivselt kaubalaevandust ja Balti riikide sadamaid. Laeva tehnoloogilistesse õõnsustesse mahub kuni 500 relva.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Piiril konfiskeeritud viikingimõõk võib pärineda Ukrainast
Putin tegi nalja: Venemaa piir ei lõpegi kusagil
Eesti piiritara kui reservaadi sümbol
Venemaa piiril varastas vares Eesti kodanikult passi
Tagid:
piir, ebaseduslik, sularaha, Eesti, Venemaa

Peamised teemad