08:17 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Vahejuhtumid
lühendatud link
0 0

USAs Chamberlaini linna lähedal toimunud regionaallennuki Pilatus PC-12 huku ohvriteks said piloot ja enamik reisijaid, kelle hulgas oli ka lapsi.

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. USAs sai üheksa inimest surma lennuki Pilatus PC-12 allakukkumisel laupäeva, 30. novembri õhtul Lõuna-Dakota osariigis.

Reisilennuk maandus maisipõllule
ГУ МЧС по Московской области

Lennuõnnetus toimus telekanali KSFY teatel kohe pärast Chamberlainist Idaho Fallsi lendama pidanud lennuki õhkutõusu. Sügise viimasest päevast sai lennuki piloodi ja kaheksa reisija, sealhulgas kahe lapse elu viimane päev.

Kokku viibis lennuki pardal 12 inimest. Kolm ellujäänut sai erineva raskusastmega vigastusi. Õnnetuse täpset põhjust pole veel teatatud, kuid on teada, et väljalennu ajaks oli sellele piirkonnale antud lumetormihoiatus.

Pilatus PC-12 on Šveitsi firmas Pilatus Aircraft konstrueeritud ühemootoriline turbopropellerlennuk, mida kasutatakse kauba ja reisijate veoks regionaalliinidel.

Esmalend toimus 1991. aastal. Pilatus PC-12 võib võtta pardale kuni kümme inimest ja selle lennukaugus ulatub 2700 kilomeetrini.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Wall Street Journal: Boeing varjab lennufirmade eest infot 737 ohtlikkusest
Tagid:
reisilennuk, lennukatastroof, USA

Peamised teemad