04:24 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Vahejuhtumid
lühendatud link
02

Kütteperioodi algusega suureneb ka tuleoht — Tartu tuletõrjujad avastasid põlenud puumajast vanemate ja laste söestunud surnukehad.

TALLINN, 11. detsember — Sputnik. Ööl vastu kolmapäeva, 11. detsembrit juhtus Tartu Ihaste linnaosas Koidutähe tänaval kohutav tragöödia, kus elumajas puhkenud tulekahjus hukkus viieliikmeline pere.

10. detsembril kell 23.58 teatas Ihaste elanik häirekeskusele, et Tartus Kodutähe tänaval põleb tema naabermaja. Põlengu avastamise ajal oli maja tuld ja suitsu täis ning leegid ulatusid juba osaliselt ehitisest välja, et teataja pidi aiavoolikuga enda maja kaitsma, teatab Päästeamet.

Kuue minutiga kohale jõudnud Annelinna komando päästjad leidsid eest lasuleekides põleva eluhoone, kuhu päästetöödeks sisenemine oli esialgu võimatu. Kustutustöid alustati väljast, kuid suitsusukeldujad sisenesid järk-järgult söestunud ruumidesse, kust leiti hukkunud mees, naine ja kolm last.

Kopli päästemeeskonna usaldusisik ja vahetusevanem Sergei Larionov.
© Sputnik / Вадим Анцупов

Maja sisustus hävis tulekahjus. Päästetööde käigus toodi ruumidest välja lekkiv gaasiballoon. Põlengu tekkepõhjusi ja asjaolusid selgitab prokuratuur ja politsei.

See on Päästeameti ajaloo traagilisimate tagajärgedega eluhoone tulekahju. 2015. aasta jaanuaris hukkus Lääne-Virumaal tolleaegses Laekvere vallas Rohu külas elumaja põlengus ema koos kahe lapsega.

Detsembrikuu viimase seitsme päeva jooksul on tulekahjudes hukkunud nüüd juba kaheksa inimest, neist kuus Tartumaal. Kokku on tules sel aastal elu kaotanud 39 inimest.

Külmemate ilmadega sagenevad eluhoonete tulekahjud, mille põhjuseks on ülekütmine, kütteseadme rike või hooletus kütmisel.

Lahtise tulega peab olema ettevaatlik ja peab veenduma, et suitsuandur on töökorras. Suitsuanduri korrasoleku kontrollimiseks peab vajutama testnuppu, mille järel kostub häiresignaal.

"Vajaduse tekkimisel vaheta viivitamatult anduri patarei ning paigalda andur kohe lakke tagasi. Elu päästab tulekahju käest ainult töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur," hoiatavad päästjad.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et Tallinnas Kopli tänaval Balti manufaktuuris põles eelmisel nädalal mahajäetud villa, endine Balti puuvillavabriku direktori elamu, mis kunagi oli väga uhke hoone.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Kontrollitud kortermajadest oli tuleohutus korras vaid viiendikul
Päästeamet: ka jõuluajal ei hüüa õnnetus tulles
Hooletus kütmisel ja toiduvalmistamisel põhjustavad üha enam tuleõnnetusi
Tagid:
Päästeamet, surm, tulekahju, Tartu

Peamised teemad