14:59 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Vahejuhtumid
lühendatud link
0 0

USA Jersey Citys ühes juudi traditsioonide kohaselt valmistatud toitu müüvas supermarketis kestis mitme tunni vältel tulevahetus, mille käigus hukkus kuus inimest.

TALLINN, 11. detsember — Sputnik. Traagiline juhtum Jersey Citys, mis asub New Yorgis Manhattani naabruses, Hudsoni jõe kaldal New Jersey ja New Yorgi osariikide piiril, sattus justkui Tarantino märulifilmi maailma: mitmete tundide vältel kestnud tulistamise käigus tapeti koššer-supermarketis kuus inimest, nende seas politseinik ja kaks kuriteos kahtlustatavat.

RIA Novosti poolt vahendatud politseiteadete põhjal algas tulistamine linna kalmistul ja jätkus pärast seda, kui varastatud veoautos kohale saabunud kahtlustatavad JC Koššeri supermarketis politsei poolt sisse piirati.

Seda, et tulevahetus tervelt neli tundi kestis, vabandas politsei asjaoluga, et "kahtlustatavad liikusid piirkonnas kiiresti ja pidevalt ringi".

Mõlemad pooled tulistasid üksteise suunas sadu kuule.

Lahingu tagajärjel hukkusid ründajad ise, üks politseinik ja kaks tsiviilisikut. Veel kaks politseinikku ja üks tsiviilisik sai vigastada, kuid on praeguseks stabiilses seisundis. Varastatud veokist avastati ja eemaldati omalaadne süüteseade.

Politsei väidab, et juhtum ei ole seotud rassivihast ajendatud terroriakti või kuriteoga, kuid kurjategijate motiivid pole neile veel selged.

Sellegipoolest võttis juhtunu juba käsile USA president Donald Trump ise, kes avaldas oma sotsiaalvõrgustiku lehel ohvrite lähedastele kaastunnet ja ütles, et jälgib Jersey City sündmusi.

"Sain just teate Jersey City linnas juhtunud kohutava tulistamise kohta. Palvetame ja mõtleme ohvrite ja nende perekondade peale sel väga keerulisel ja traagilisel hetkel. Jätkame olukorra jälgimist, aidates linna ja osariigi võime," kirjutas ta.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Tulistamine Odessas: ohvreid on palju
Tagid:
kaubanduskeskus, tulistamine, USA

Peamised teemad