21:25 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Vahejuhtumid
lühendatud link
0 0

Viimase aasta vältel on nii Maksu- ja tolliamet kui ka Keskkriminaalpolitsei pidanud kinni mitmeid inimesi, kes käitlevad korraga kilo või enamgi ülipuhast kokaiini.

TALLINN, 17. detsember — Sputnik. Maksu- ja tolliameti (MTA) narkotalituse uurijad pidasid 1. detsembril Jüri alevikus Pärna teel kinni kolm Eesti kodanikku, keda kahtlustatakse enam kui 60 kg erinevate narkootiliste ainete ebaseaduslikus käitlemises, teatab MTA oma kodulehel

Kinnipidamisel konfiskeeriti ligi 54 kg amfetamiini, 2 kg kokaiini ja 10 kg ecstasyt (MDMAd), mille eest tänavamüügis oleks teenitud ligikaudu 1,5 miljonit eurot. Uurimise käigus selgitatakse välja, kas kõik leitud ained olid mõeldud Eesti turule.

MTA narkotalituse juhi Raul Koppelmaa sõnul laekus informatsioon, et antud aadressil võivad isikud käidelda ebaseaduslikult suuri koguseid narkootilisi aineid, juba mõned kuud tagasi.

"Narkootikumide vastasel võitlusel on iga vihje ja informatsioon väga oluline ja kõiki neid kontrollitakse täie tõsidusega," ütles Koppelmaa.

Järgmisel päeval peeti kahtlustatavatena kinni Harjumaal kaks Läti kodanikust kullerit ning selgus, et narkootilised ained transporditi Eestisse Läti Vabariigist.

"Viimase aasta vältel on nii MTA kui ka Keskkriminaalpolitsei pidanud kinni mitmeid inimesi, kes käitlevad korraga kilo või enamgi ülipuhast kokaiini. Neist enamik on tänaseks juba ka karistada saanud," sõnas riigiprokurör Vahur Verte.

Ta lisas, et Eesti elatustaseme tõusuga tõuseb ka nõudlus kallimate narkootikumide, näiteks kokaiini järele. "Seda nõudlust asus esmaste kogutud tõendite põhjal täitma ka seesama kolmeliikmeline grupp, kel nüüd tulebki vahi all olles analüüsida, kas mõned tuhanded teenitud eurod kaaluvad üles potentsiaalselt kümne või enama aasta pikkuse vangistuse," ütles Verte. 

Sputnik Eesti on kirjutanud, et MTA uurimisosakonna töötajad pidasid aprilli lõpus maanteekontrollil kinni Jäärja piiripunkti kaudu Eestisse sisenenud sõiduauto.

Sõidukist avastati ligi 1 kilogramm kõrge puhta aine sisaldusega kokaiini ning väike kogus marihuaanat ja kanepiseemneid.

Riskianalüüsi tulemusena peatatud sõiduk oli Saksamaa registreerimismärgiga Mercedes-Benz S-klass, mille roolis oli 34-aastane Eesti kodanik. Narkootiline aine leiti sõiduki läbivaatusel armatuuris olevast tühimikust. Kokaiini sisaldanud pakendid olid mootoriõliga üle valatud, et eksitada narkokoera aine leidmisel.

Sputnik Eesti vahendas aasta algul, et Eesti andis USA-le välja Afganistani kodaniku Haji Abdul Satar Abdul Manaf, keda Ühendriikide võimud kahtlustavad suures mahus Talibani* abil heroiini smuugeldamises ja rahapesus. 53-astane mees peeti 9. oktoobril kinni Eestis.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Eesti sportlaste narkomaffia võeti USA-s vahele
Politsei kõrvaldas Lääne-Virumaal kanepikasvanduse
Maailmas peetakse üledoosisurmade teadlikkuse päeva
Tagid:
keskkriminaalpolitsei, kokaiin, MTA, narkootikum

Peamised teemad