Antud veebileht kasutab „küpsiseid“ (cookie’sid), et parandada saidi tööd ja teie kasutajakogemust. Küpsiste abil kogume ja salvestame me ajutiselt mõningaid kasutajaandmeid. Küpsiste seadistust saate te muuta oma brauseris. Detailsema info leiate Konfidentsiaalsuspoliitikast.
Mis kuupäevadel 2019. aastal advendiküünlad süüdatakse, aga ka seda, millal Eestis jõulude ajal puhatakse, näitab Sputnik Eesti infograafika.
Eesti uus valitsus on piirileppe ratifitseerimise jälle edasi lükanud viidates Tartu rahulepingule. Kuidas tema territoriaalsed nõudmised välja näevad, vaadake Sputnik Eesti infograafikast.
Alkoholi liigtarvitamine on Eestis üks suurimaid majandus- ja haiguskoormust põhjustavaid terviseriske.
Kaini päevist saati on tahtlikud tapmised inimkonda kogu ajaloo vältel saatnud. Eurostati kuivade andmete kohaselt surevad inimesed oma "vendade" käe läbi riikidest ja piiridest sõltumata.
Sputnik Eesti uuris, kuidas käituda vältimaks kokkupõrget metsloomaga ja mida teha siis, kui õnnetus juhtus. Pääsemine sõltub juhi oskuslikust tegutsemisest ja külmaverelisusest.
Aastate jooksul on eurooplased seksuaalvähemuste suhtes üha sallivamaks muutunud, kuigi mõneski riigis on samasooliste suhteid taunivate inimeste protsent üsna kõrge. Eesti on selles nimekirjas suhteliselt neutraalsel kohal.
Kas tasub minna ülikooli õppima või on mõistlikum ainult tööle keskenduda? Sellele raskele küsimusele aitab vastata Sputnik Eesti infograafika.
Uuringu tulemused näitasid, et Eesti valitsus jääb endiselt võitluses vaesusega alla – vaeste arv kasvab jätkuvalt. Lisateavet leiate Sputnik Eesti infograafikast.
Iga aastaga registreeritakse Eestis järjest rohkem psüühika- ja käitumishäiretega inimeste pöördumisi psühhiaatrite poole.
Teadlaste prognoosid seoses mereäärsete riikide rannajoone muutumisega liustike aktiivse sulamise tõttu on üsna trööstitud. Osa Eestist jääb üle ujutamata, aga see osa pole kuigi suur.
Sõltumata sellest, kui innukalt eestimaalane ka ei tööta, jääb tema panus riigi SKP suurendamisse siiski ligi neli korda kasinamaks, kui Luksemburgis amteis oleval inimesel.
Eesti ja vene keel jäävad Eesti pealinna elanikele peamisteks emakeelteks, kuid 4% elanikest kõneleb muudes keeltes.
2018. aastal oli Soome alkohoolsete jookide maksumuselt kindlal esikohal, edestades selle näitaja poolest enim "odavnapsude" riike Rumeeniat ja Bulgaariat. Millise koha on Eesti EL-i riikide seas hõivanud, näete Sputnik Eesti infograafikаst.
Alanud õppeaasta esimest koolivaheaega pole vaja enam kaua oodata - lapsed ja vanemad saavad al. 21. oktoobist jälle nädalakese puhata. Koolivaheajad 2019/2020. õppeaastal - Sputnik Eesti infograafikas.
Planeedi Maa taastuvad ressursid on 2019. aastal ammendatud varem kui eelmisel aastal. Alates 29. juulist elavad inimesed Maa ees võlgu. Seda päeva nimetatakse ülemaailmseks ökoloogilise võla päevaks.
NATO Parlamentaarse Assamblee komitee ettekandes loetleti USA tuumarelvade ladustamispaigad Euroopas.
Perede arvult, kus lapsi kasvatab vaid üks vanemaist, on Eesti Euroopa Liidus teisel kohal.
2018. aastal hukkus terrorirünnakute tulemusel 13 inimest, veel 53 inimest sai vigastada. Enamik neist osutus enesetaputerroristide ohvriks.
Eestil tuleb veel tõsiselt pingutada, et saavutada kohalikes randades vee kõrge kvaliteet – Euroopa Keskkonnaagentuuri andmeil on siinsed ujumiskohad vähem puhtad ja turvalised, kui enamikus Euroliidu riikides.
31. mail toimub kõikjal maailmas suitsetamisevastane aktsioon Ülemaailmne suitsetamise vaba päev. Mis toimub inimese organismiga sellest kahjulikust harjumusest loobumise korral, näete infograafikas.