15:37 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Alkoholisisaldusega õlle küllus ELs
© Sputnik / Deniss Grabussov

2017. aastal toodeti Euroopa Liidus rohkem kui 41 miljardit liitrit alkoholisisaldusega õlut, mida on 2,5 miljardit liitrit rohkem kui 2016. aastal. Euroopa Liidu õlletootjad pruulisid alkoholisisaldusega õlut 2017. aastal rohkem, kui eelmisel aastal.

EL üldist tootmismahtu mõjutasid enam Prantsusmaa, Holland, Ühendkuningriik ja Belgia. Soome ja Rootsi õlletehased suurendasid samuti oma käivet. Baltimaadest toodetakse kõige rohkem alkoholisisaldusega õlut traditsiooniliselt Leedus, järgneb Eesti. Samal ajal, kui nendes riikides õlle tootmismahud 2017. aastal vähenesid, kasvas see Lätis.

Eesti kehtestas esimese Balti riigina ranged piirangud alkohoolsete jookide müügile ja reklaamile ning alkoholiaktsiisi tõstmine viis selleni, et Eesti ja Soome elanikud, kes enne hinnatõusu ostsid alkoholi Eestist, on hakanud seda tegema Lätis.

Samal ajal oli Eesti Maailma terviseorganisatsiooni andmetel 2016. aastal niigi Baltikumi riikidest kõige väiksema alkoholitarbimisega. Kõige suurema alkoholitarbimisega selles piirkonnas oli Leedu. Alates 2018. aastast on ka selle riigi võimud kuulutanud välja võitluse alkoholitarvitamise vastu, vähendatud on alkoholsete jookide müügi aega kauplustes, keelatud on selle reklaam ja tõstetud aktsiisi.

Veel infograafikaid

Peamised teemad