08:36 18. August 2019
Kuula otse
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
© Sputnik / Deniss Grabussov

Ajakirjanike kaitse komitee teatel tapeti 2018. aastal oma ametiülesannete täitmisel vähemalt 53 ajakirjanikku. Advokaatide arvates langesid 34 neist tahtliku tapmise ohvriks.

Eelmine aasta oli viimase kolme aasta rekordiline ametikohustuste täitmisel tapetud ajakirjanike poolest. Ajakirjanike kaitse komitee sõnul tapeti 2018. aastal oma töö tegemisel vähemalt 53 ajakirjanikku. Neist 34 langesid kättemaksu ohvriks oma kutsetegevuse eest. Selliste juhtumite arv on suurenenud. Üksteist ajakirjanikku hukkus tulevahetuses sõjategevuse kajastamisel ning see oli madalaim näitaja alates 2011. aastast. Suurem osa tapmisi toimus Afganistanis, kus äärmuslased peavad ajakirjanikele jahti.

Tagid:
surm, ajakirjanik

Veel infograafikaid

Peamised teemad

 • Sajandi palavaim juulikuu läks Eestist mööda, illustreeriv foto

  Nagu selgub, elas maakera rahvastik tänavu üle inimkonna ajaloos teadaolevalt kõige palavama juulikuu. Euroopa ja USA ilmastikuteadlased on ühel meelel, et kõiki soojarekordeid kogu maailma ulatuses võib lugeda peaaegu terve Celsiuse kraadi võrra ületatuks.

  29
 • Листовка Партии реформ и флажок Эстонии

  Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

  67
 • Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev

  Kui palju lapsi istub uuel õppeaastal esimest korda koolipinki, millistes pealinna koolides tehakse remonti ja kas linn on valmis Ukrainast pärit koolilaste sissevooluks, rääkis Sputnik Eestile Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

  37