06:05 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
© Sputnik / Deniss Grabussov

Eestil tuleb veel tõsiselt pingutada, et saavutada kohalikes randades vee kõrge kvaliteet – Euroopa Keskkonnaagentuuri andmeil on siinsed ujumiskohad vähem puhtad ja turvalised, kui enamikus Euroliidu riikides.

Eesti supluskohtade vee kvaliteet jääb tervikuna võttes oluliselt alla enamikule Euroliidu riikidele. Üle 85 protsendi EL-i territooriumil asuvatest avalikest ujumiskohtadest on tunnistatud ökoloogide poolt veeproovide analüüsi tulemusel "väga heaks", aga Eesti elanikud peavad sellel hooajal leppima sellega, et "väga hea" suplusveega on kõigest 67 protsenti siseveekogude ja mere ääres asuvatest supluskohtadest, kirjutas Sputnik Eesti autor. 

Euroliit pani Eestile suplusvee kvaliteedi eest halva hinde >>

Euroopa Keskkonnaagentuuri (EEA) aastaaruanne lubab meie maailmajao elanikele ja külalistele ohutut ja meeldivat suvist suplust Euroopa randades. Veeproovid annavad tunnistust suplusvee kõrgest kvaliteedist, samuti sellest, et ohutuid supluskohti on Euroopas pisut rohkem kui paar aastat tagasi.

Juunis alanud tänavusel suplushooajal avanes Eestis 50 avalikku supluskohta, mis on ühe võrra vähem kui mullu. Endiselt paistab avalike supluskohtade rohkuse poolest silma Järvamaa, kus avatakse kokku seitse avalikku supluskohta. Avalike supluskohtade veekvaliteedi andmetega on võimalik tutvuda jooksvalt Terviseameti temaatilisel alalehel. Veekvaliteedi info on samuti leitav ka supluskohas asuvatel infotahvlitel.

Samal teemal

Tervis ei vaja päikese käes praadimist
Aafrika jõudis Euroopasse – ja nüüd seal tõeline leitsak
Suvi viis Päästeameti kriitilise piirini
Ekspert: Baltimaade kuurordid ei suuda Türgiga võistelda
Hooajal ootab suplejaid poolsada avalikku randa
Tagid:
infograafika, rand, kvaliteet, Euroopa, Eesti

Veel infograafikaid

Peamised teemad