14:45 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
© Sputnik / Deniss Grabussov

2018. aastal hukkus terrorirünnakute tulemusel 13 inimest, veel 53 inimest sai vigastada. Enamik neist osutus enesetaputerroristide ohvriks.

Euroliidus hukkus terrorismi tagajärjel 2018. aastal 13 inimest, 53 kodanikku sai aga vigastada. Enamik kannatanuist osutus enesetaputerroristide ohvriks.

2018. aastal toimus Euroopa Liidus 129 terrorirünnakut. Europoli andmetel korralati enim terroriakte Ühendkuningriigis – eelmisel aastal oli neid tervelt 60.

Statistika kohaselt olid 83 juhtumi taga rahvusäärmuslased ja separatistid, 24 terroriakti osutus enesetaputerroristide "tööks" ja veel 19 rünnakut korraldasid vasakäärmuslased.

Hoolimata asjaolust, et 2018. aastal ei jätnud terrorilaine Euroopat päris puutumata, vähenes rünnakute arv 2017. aasta andmetega võrreldes siiski 76 võrra.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, jääb terroriaktide võimalus sellest hoolimata püsima ja on Liidu riiklikule julgeolekule endiselt peamiseks ohuks.

Terrorioht ELi riikides on muutunud mitmekihilisemaks ja seetõttu raskemini prognoositavaks, usuvad Europoli analüütikud.

Ametkond märgib, et eurooplaste vastu suunatud rünnakuid ette valmistavate islamiäärmuslaste õigeaegselt avastatud vandenõude ja nendega kaasnenud vahistamiste arv erinevates ELi riikides on märkimisväärselt suurenenud.

Mis puudutab paremäärmusliku terrorilaine ohtu, siis, nagu rõhutab Europol, on agressiivselt meelestatud aktivistide arv mitmetes ELi riikides dramaatiliselt kasvanud, kuid sellega ei ole veel kaasnenud liikumistega seotud terrorirünnakud.

Samal teemal

Villem Rooda: terrorirünnak Eesti vastu on ebatõenäoline
Reinsalu: oluline on tõkestada terrorismi rahastamist
Terroristid koju tagasi: mida Trump Euroopalt tahab
"Põletas passi, nüüd tahab koju" — Euroopa on ISIS* võitlejate tagasipöördumise vastu

Veel infograafikaid

Peamised teemad