12:54 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
© Sputnik / Deniss Grabussov

Sõltumata sellest, kui innukalt eestimaalane ka ei tööta, jääb tema panus riigi SKP suurendamisse siiski ligi neli korda kasinamaks, kui Luksemburgis amteis oleval inimesel.

Ehkki eelmisel aastal Eesti SKP kasvas, jääme me võrreldes teiste Euroopa riikidega esikümnest väljapoole. Sel aastal prognoosivad analüütikud riigi majandussfääris koguni jahenemist.

2018. aastal kasvas Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) eelmise aastaga võrreldes 3,9%. Kaupade ja teenuste eksport suurenes 2018. aastal 4,3%, seda peamiselt transpordi- ja IT-teenuste tõttu. Import kasvas 6,1%, mis oli viimase kuue aasta suurim muutus näitaja. 

© Sputnik / Deniss Grabussov

Statistikaameti andmetel on majanduskasvu kõige enam mõjutanud ehitamine, töötlev tööstus ja samuti kutsealane, teaduslik ja tehniline tegevus.

Näitajad sellistes valdkondades nagu tervishoid, sotsiaalteenused, energeetika, veevarustus, riigikaitse, kohustuslik kindlustus ja jäätmekäitlus langesid pisut.

Kolme kommertspanga - SEB, Swedbanki ja Luminori hinnangul ei ületa SKP kasv sel aastal 3%.
Pankade analüütikute hinnangul on Eesti majanduskasvu aeglustumise peamisteks põhjusteks Põhjamaade ja Eurotsooni riikide majanduse jahenemine, kasvavad pinged rahvusvahelises kaubanduses ning ka globaalpoliitilised riskid.

Statistikaameti väitel on Eesti oma tööaja panuse tõhususe poolest SKP-sse Euroopa riikide nimekirjas 17. kohal.

Samal teemal

"Ema, me ei peagi homme kooli minema!" — Eestit ähvardab õpetajate streik
Ettevõtjad: Eestis napib kolmsada bussijuhti
Poliitikud ohustavad inimeste elu
Tagid:
EL, infograafika, tund, töö, SKP, Luksemburg, Eesti

Veel infograafikaid

Peamised teemad