18:36 17. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Politsei pöörab esmaspäeval suurt rõhku joobekontrollile.

Puhumisreidid toimuvad hommikust pärastlõunani

© Sputnik / Вадим Анцупов
Krimi
lühendatud link
11 0 0

Politseinikud kogu Eestis pööravad esmaspäeval tavapärasest suuremat tähelepanu sõidukijuhtide kainusele.

TALLINN, 7. märts — Sputnik. Puhumisreidid toimuvad esmaspäeva hommikust pärastlõunani.

"Üleriigilisi kontrolle läbi viies tabame alati juhte, kes ei ole kained hommikul rooli minnes," rääkis politsei-ja piirivalveameti vanemkomissar Riho Tänak. "Kui alkoholi on tarvitatud eelmise päeva hilistundidel, ei pruugi keha jõuda seda hommikuks läbi töötada. Juht peab enne autoga sõitmist olema veendunud oma kainuses."

"Ebakained sõidukijuhid on ohtlikud kõikidele liiklejatele. Nende reaktsioon on häiritud ning tegelikkus moonutatud, samuti hinnatakse oma võimeid üle," märkis Tänak, lisades, et joobes juhte saab karistada rahatrahvi, juhtimisõiguse äravõtmise või sõiduvahendi konfiskeerimisega, lisaks saab taotleda nende aresti, teatas BNS.

Selle aasta kahe esimese kuuga on tabatud 1030 joobes juhti. Jaanuaris ja veebruaris toimus nende süül 16 liiklusõnnetust, milles said vigastada 21 inimest. Käesoleval aastal on peaaegu iga kümnenda liiklusõnnetuse põhjustaja olnud joobes.

2015. aastal tabati 7878 joobes juhti, neist 280 olid narkojoobes. Samal aastal toimus 1359 inimkannatanuga liiklusõnnetust, millest 138 olid põhjustatud joobes juhi poolt. Nendes õnnetustes sai vigastada 182 ja hukkus 15 inimest.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  19
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  9
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  36