19:56 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Krimi
lühendatud link
7910

Tänaseni on õnnestunud suuri narkopartiisid kinni püüda ja saadetiste liikust tõkestada ennekõike tänu Eesti ja Venemaa õiguskaitseorganite ja tolliametnike omavahel kooskõlastatud tegevusele.

TALLINN, 14. märts — Sputnik. Nii likvideeriti mõne aasta eest narkootikume Hollandist Venemaale toimetanud tarneahel. Hollandis elavad Venemaa kodanikud üritasid viia läbi Ivangorodi piiripunkti 29 kg ecstasy tablette. Laadungi sihtpuhktiks oli plaanitud Sankt-Peterburg.

Hašišit tuuakse Hispaaniast

2013. aastal pidasid maksu- ja tolliameti töötajad Peipsi-äärses kalurikülas kinni BMW, mis paar tundi varem oli ületanud Läti piiri. Autosse ehitatud peidikutest avastati 107, 52 kg hašišit. Autojuht pidi selle saadetise sõidutama Hispaaniast Peterburgi.

Umbes aasta tagasi vahistas politsei üheaegselt Tallinnas, Pärnus ja Narvas narkokaubanduses ja uimastite vedamises kahtlustatavate isikute grupeeringu. Aktsiooni tulemusel said süüdistuse 18 inimest. Narkolaste veeti läbi Lõuna-Eesti — Luhamaa ja Koidula piiripunktide kaudu. Prokuratuuri andmetel oli see grupeering jõudnud Venemaale vedada ligi 7 tonni narkoorikume.

Puu- ja juurviljade sildi all

Suurte koguste hašiši vedajaid, kelle marsruut viib Hispaaniast Venemaale, on peetud kinni Leedus. Näiteks leidis politsei tänavu ühest autost kurgikoormasse peidetult 300 kg hašišit. Uurijad usuvad, et see narkolaadung oli plaanis viia läbi Läti ja Leedu Venemaale.

Aasta tagasi avastasid Läti teenistujad samuti väga suure partii hašišit, mida üritati Venemaale edasi saata — 115 kg hašisit. Narkootikumid olid paigutatud lattu koos tsitrusviljade koormaga Hispaaniast.

Transiitmaad ecstasy jaoks

Läbi Läti ja Eesti liigub ka ecstasy. Mõisaküla piiripunktis tabati väikekaubiku juht, kes püüdis Lätist üle Eesti piiri tuua 200 liitrit gamma-butürolaktooni — vedelikku uimastava korgijoogi ja ecstasy valmistamiseks.

Pihkva tolliametnikud pidasid kinni Leedu kodaniku, kes püüdis isikliku autoga vedada Venemaale 106 253 ecstasy-tabletti.

Need on siiski vaid üksikud juhused, mil õiguskaitseorganitel on õnnestunud läbi Baltimaade kulgevaid narkoveokanaleid avastada ja sulgeda. Milline on sealtkaudu edasi toimetatavate painajalike laadungite tegelik käive, on teadmata.

Peamised teemad