10:30 21. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1421
 • RUB75.0039
Poola politsei keskuurimisbüroo likvideeris riigi territooriumil kaks illegaalset tubakavabrikut.

Poolas leiti vabrik, kus töötasid orjad Ukrainast

© Flickr / Piotr Drabik
Krimi
lühendatud link
50 0 0

Politsei teadaande kohaselt oli õiguskaitseorganite käsutuses teavet sellest, et riigi territooriumil tegutseb kuritegelik grupeering, kes värbab ja sunnib tööle Poolasse ida poolt saabunud inimesi.

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. Poola politsei keskuurimisbüroo likvideeris riigi territooriumil kaks illegaalset tubakavabrikut, millest ühes töötasid Ukrainast pärit orjad, teatab RIA Novosti.

Politsei teadaande kohaselt oli õiguskaitseorganite käsutuses teavet sellest, et riigi territooriumil tegutseb kuritegelik grupeering, kes värbab ja sunnib tööle Poolasse ida poolt saabunud inimesi. Üks vabrik avastati Mazowieckie maakonna Kosztoweći linnast riigi idaosas. Kurjategijad rentisid suure laohoone ja kohandasid selle ebaseaduslikuks tootmistegevuseks.

„Seal olid eluruumid ning ühiskasutuses ruumid televiisori ja pisikese jõusaaliga. Töötingimused tootmiseks kohandatud saalis olid tolmu ja kõrge temperatuuri tõttu tervistkahjustavad," rääkis uurimisbüroo esindaja Agnieszka Hamelusz.

Teine vabrik paikneb Zielona Góras (Lubuszi vojevoodkonnas) Poola lääneosas. Hameluszi sõnade kohaselt tootsid mõlemad vabrikud kogusummas kaheksa tonni tubakat ja üle 5 miljoni sigareti. Ebaseadusliku ettevõtlusega tekitatud kahju ulatus 500 miljoni zlotini (umbes 129 miljonit dollarit).

2016. aastal sulgesid politseitöötajad Poolas ühtekokku 13 ebaseaduslikku tubakavabrikut, neist kaks Varssavis. Riigi pealinnas vahistati 63 inimest, kellest 60 olid Ukraina kodanikud, keda juurdlusversiooni kohaselt sunniti ebaseaduslikult tööle.

 

Peamised teemad

 • Roomikdroon TheMIS

  Esmaspäeval, 19. novembril Brüsselis toimunud EL riikide välis- ja kaitseministrite kohtumisel kirjutas Eesti alla kolmele sõjalisele programmile, laiendades sellega osalemist NATO-st sõltumatus Euroopa kaitsealgatuses.

  12
 • Austraalia peaminister Scott Morrison

  Austraalia konservatiivne valitsus teatas, et ei kavatse sarnaselt USA-le ja mitmele Euroopa riigile ÜRO ränderaamistikuga ühineda.

  6
 • Saksamaa politsei

  Prokurörid kahtlustavad tuneeslast "bioloogilise relva tahtlikus valmistamises", kuid polnud selge, kas ta aktiivselt kavandas ka rünnakut.

  26