16:30 20. Juuni 2018
Kuula otse
 • USD1.1534
 • RUB73.8050
Ööl vastu pühapäeva Soomes Imatras tapetud naised on kohalik linnavolikogu esinaine ja kaks ajakirjanikku

Soome tulistamisohvrite seas on Imatra linnavolikogu esinaine

© AFP 2018 / Lauri Heino
Krimi
lühendatud link
3010

Ööl vastu pühapäeva Soomes Imatras tapetud naised on kohalik linnavolikogu esinaine ja kaks ajakirjanikku, teatasid võimud.

TALLINN, 4. detsember — Sputnik. Imatra linnapea Pertti Lintunen ütles pühapäeval STT-le, et üks ohver on linnavolikogu sotsiaaldemokraadist esinaine Tiina Wilén-Jäppinen.

Lõuna-Karjala keskhaiglasse ei ole rohkem ohvreid toodud, edastas BNS.

Politsei teatel on senise info põhjal alust arvata, et 23-aastane mees, keda kahtlustatakse kolme kohaliku naise tapmises Vuoksenvahti restorani juures, tegutses üksi ja ohvrid olid juhuslikud. Teo motiivi kohta seni infot ei ole.

Kahtlusalune on vägivaldse taustaga kohalik elanik, kes kuulati pühapäeval üle. Uurijate sõnul on arvatava tulistaja motiiv teadmata ja ta võis valida oma ohvrid välja juhuslikult.

Imanta on 17 000 elanikuga järveäärne linn Soome kaguosas paari kilomeetri kaugusel Vene piirist.

Kõik ohvrid olid politsei teatel soomlased, kahtlusalune on vägivaldse taustaga kohalik elanik.

Tagid:
tulistamine, politsei, Imatra, Soome

Peamised teemad

 • EL-i lipp

  Tšehhi valitsusjuht Andrej Babiš teatas, et tema riik ei toeta Brüsseli poolt koostatud Euroopa Liidu eelarve eelnõu. Tšehhi võib ilma jääda ligi 6 miljardist eurost, Poola peaaegu 20 miljardist ning Eesti "kõigest" miljardist eurost.

  5
 • Tallinnas toimus pikett Euroopa poliitvangide toetuseks

  Poliitvange toetavad protestijad püüdsid juhtida Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamendi saadikute tähelepanu inimõiguste kaitsjate ja ajakirjanike väidetavale ahistamisele ning ebaseaduslikule vahi all pidamisele Euroopas.

  7
 • Parvlaev Petersburg vabastati lõplikult aresti alt

  Kohus otsustas vabastada Venemaa laeva aresti alt seoses laevaomaniku kõigi võlgnevuste tasumisega, ütles uudisteportaalile Sputnik Eesti laeva kapten Nikolai Šaškov.

  16